Legendárny herec Ian McKellen má za sebou už dlhú a plodnú hereckú kariéru. Do histórie sa však definitívne zapísal hlavne ako ikonický čarodejník Gandalf spisovateľa J.R.R. Tolkiena. Po prvýkrát sa v tejto úlohe ukázal v kultovej trilógii Pán Prsteňov režiséra Petera Jacksona v rokoch 2001 až 2003. 

Rolu si však zopakoval aj v „nedávnej“ prequel trilógii s názvom Hobbit, ktorá filmy plodila v rokoch 2012 až 2014. Pochopiteľne sa tak herec s úlohou, ktorú stvárnil už v šiestich neustále oceňovaných filmoch, stotožnil a postava čarodejníka Gandalfa mu prirástla k srdcu. Tým sa však núka jedna otázka. Zopakuje svoju ikonickú rolu Ian McKellen aj v nadchádzajúcom seriáli Pán Prsteňov?

Seriál Pán Prsteňov Gandalf

Fanúšikovia v minulosti okamžite oceňovali geniálne stvárnenie nestarnúceho Gandalfa. Rovnako si jeho výkon vážili aj priemysloví kolegovia McKellena, čo zaistilo, že herec obdržal nomináciu na Oscara za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe hneď za prvý film. No, aj keď cenu Akadémie v tej dobe nezískal, pre fanúšikov je dodnes synonymom s najlepšie zahraným kúzelníkom histórie.

Pochopiteľne je tak po dlhých rokoch hercova láska voči Gandalfovi tak hlboká, že by rolu dobrovoľne neprenechal nikomu inému. Vyjadril už dokonca taktiež záujem o zopakovanie úlohy v pripravovanom seriáli Pán Prsteňov, ktorý obdrží 5 sérií – ak sa teda vyskytne tá možnosť. V nedávnom rozhovore v talkshow Grahama Nortona, sa moderátor herca opýtal, či nový seriál značí, že dostaneme nového Gandalfa, na čo McKellen odpovedal nasledovne:

„Čo tým myslíš, že ďalší Gandalf? Ešte som im nepovedal áno len preto, lebo sa ma ešte neopýtali. Snažíš sa ale naznačiť, že si ho zahrá niekto iný? Gandalf má predsa vyše 7000 rokov, takže nie som príliš starý.“

Prirodzene, rozhodnutie, či sa McKellen opäť objaví v úlohe Gandalfa záleží len na tvorcoch seriálu. Keďže sa už herec verejne vyjadril, že rolu by si s radosťou zopakoval, ide o príležitosť, ktorú by nevyužiť nemali. 78-ročný McKellen určite nie je príliš starý, pretože Gandalfov vek sa aj tak počíta v tisícročiach. No a keďže sa samotný seriálový príbeh odohrá ešte pred udalosťami pôvodnej trilógie, na skoršej dejovej línii by až tak veľmi záležať nemalo. Predsa len, mladšiu verziu Gandalfa si zahral už v trilógii Hobbita, takže neexistuje dôvod, aby sa McKellen neobjavil aj v seriáli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom