HBO svojou seriálovou novinkou The Last of Us trafilo do čierneho. Pozitívne ohlasy apokalyptickej série postavenej na oceňovanej hernej predlohe hneď po premiére zbúrali strop a seriál sa môže pýšiť jedným z najlepších hodnotení v televíznej histórii.

Enormný divácky záujem

Seriál si hneď po uvedení do knižnice služby chceli pozrieť milióny divákov, čo pre mnohých používateľov viedlo k nefunkčnosti aplikácie a problémom pri prehrávaní. Diváci krátko po premiére na sociálnych sieťach avizovali zamŕzanie alebo úplnú nefunkčnosť HBO Max, keď sa aj k prvej epizóde dostali, mnohým divákom obraz sekal alebo bol posunutý zvuk.

HBO podobným problémom čelilo už pri jesennej premiére Rod draka a podobne ako vtedy, aj pri The Last of Us išlo len o krátkodobé technické problémy spôsobené veľkým diváckym záujmom. Služba po pár hodinách opäť fungovala bez chýb.

Najsledovanejší nový seriál za 13 rokov

Portál Deadline priblížil už aj čísla sledovanosti a HBO má aj v tomto prípade veľký dôvod na radosť. V deň premiéry si na trhu Spojených štátov pilotnú epizódu The Last of Us nenechalo ujsť rekordných 4,7 milióna divákov, čo je najviac za posledných 13 rokov. Lepšie si pri absolútnych novinkách v sledovanosti naposledy viedol Boardwalk Empire, ktorý v rámci služby štartoval ešte v roku 2010.

The Last of Us sa v sledovanosti predsa len musí skloniť pred minuloročným megahitom Rod draka, ktorý v deň premiéry pred televízne obrazovky prilákal takmer 10 miliónov divákov. Technicky však nešlo o nový seriál, ale o spin-off Hry o tróny, čo sa na vysokej sledovanosti výrazne podpísalo.

HBO teraz musí divácky záujem o The Last of Us udržať. Vzhľadom na nadšené ohlasy po prvej epizóde strata diváckej základne nemala predstavovať problém, ku koncu už však tempo seriálu mierne pokrivkáva. Viac v našej recenzii celého seriálu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP