Stačila jedna časť, The Last of Us je už jeden z najlepšie hodnotených seriálov v histórii
Včera na HBO odštartoval veľkorozpočtový apokalyptický seriál The Last of Us a streamovacia služba si môže vydýchnuť. Vysoké hodnotenia recenzentov potvrdili aj diváci, ktorí novinku vystrelili na jeden z najlepšie hodnotených seriálov televíznej histórie.
Skvelý štart
Už pred premiérou The Last of Us hodnotenia odbornej verejnosti naznačili, že sa k divákom chystá niečo špeciálne. Seriálová novinka od HBO zaznamenala samé pozitívne ohlasy a na portáli Rotten Tomatoes so skóre 97 % vytvorila nový rekord pri hodnotení filmu alebo seriálu postavenom na hernej predlohe.
Skvelé ohlasy od recenzentov tentokrát potvrdili aj samotní diváci, čo dokazujú nadštandardne vysoké známky na známych hodnotiacich portáloch. Na tuzemskom ČSFD seriál po prvej epizóde zaznamenal hodnotenie 89%, na IMDB na základe 29-tisíc hodnotení drží skóre 9,5 / 10, čím sa The Last of Us radí medzi vôbec najlepšie seriály histórie.
HBO sa teda štart apokalyptického seriálu podaril na výbornú, hovoriť o rekordoch je však ešte priskoro. Seriál má za sebou zatiaľ iba jednu odvysielanú epizódu, ktorú si v deň premiéry navyše nenechali ujsť predovšetkým fanúšikovia hernej predlohy. Je preto pravdepodobné, že hodnotenia seriálu časom o niečo klesnú.

Zaujímavosťou je, že medzi vôbec najlepšie seriály v histórii sa radí aj ďalší seriál od HBO, za ktorým rovnako stál spolutvorca The Last of Us, Craig Mazin. Americký režisér pre službu natočil aj skvele prijatú katastrofickú minisériu Černobyľ, ktorá na HBO štartovala v roku 2019 a dodnes v hodnotiacich rebríčkoch zastáva popredné miesta.
Bude pokračovať
9-dielna prvá séria The Last of Us na HBO Max posledným dielom vyvrcholí v pondelok 13. marca a vzhľadom na veľký divácky záujem aj skvelé hodnotenia bude seriál takmer s istotou pokračovať. Tvorcovia však nechcú predstaviť novú zombie ságu v štýle The Walking Dead a sústrediť sa chcú vyložene na udalosti predstavené v hrách.
Herná séria sa zatiaľ dočkala dvoch častí, ktoré patria k najoceňovanejším v hernom priemysle. Autor hry a spolutvorca seriálu Neil Druckmann naznačil, že vzniknúť by mohol aj tretí diel, na oficiálne potvrdenie si ale v tomto prípade musíme ešte počkať.
The Last of Us je na HBO Max dostupný v 4K rozlíšení so slovenským dabingom aj titulkami. Vďaka prednostnému prístupu sme mali príležitosť pozrieť si všetkých 9 epizód a hovoríme jedno – The Last of Us je horúcim kandidátom na najlepší seriál roka, aj keď jednej skupine divákov takmer s istotou nesadne. Viac v našej recenzii.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Veľká služba odkryla karty. Toto sú najväčšie seriály, ktoré čoskoro prídu

VIDEO: Netflix ukázal novú komédiu. Hemží sa hviezdami a dorazí už čoskoro

Ukradli mu miliardovú sériu: Marlon Wayans po rokoch porazil Weinsteina a vracia sa k Scary Movie

Seriál, aký HBO ešte nemalo. Euphoria šokuje brutálnou smrťou a šialeným plánom pred finále

Nekonečný vesmírny kolos prepisuje históriu. Tvorcovia Star Citizen hlásia miliardový míľnik a blízke vydanie filmovej kampane
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Ničí pečeň a ohrozuje mozog, aj jeden pohár denne môže stačiť. „Zdravšie“ verzie nápojov sú zradné, varuje gastroenterologička
PREMIUMAI agent ti môže niekoľkomesačnú prácu urobiť za 4 hodiny, tvrdí expert Martin Spano

Nová mapa medveďov odhalila najkritickejšie oblasti Slovenska: Jeden okres úplne dominuje v počte hlásení

Má len 23 rokov, nemá IT školu a jeho biznis mu generuje 860-tisíc eur ročne. Vsadil na populárny fenomén

Z malej firmy vybudovali logistickú sieť po celom Slovensku: Denne prepravia stovky ton tovaru
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- EÚ chcela odpísať milovaný pohon Slovákov. Pohorela však na plnej čiare
- Slovensko sedí na geotermálnom poklade. Čína nám práve ukázala, ako ho využiť naplno
- Nový vojnový film sa predvádza v plnej paráde. Dorazí už o pár dní, Slováci majú smolu
- Netflix má nový sci-fi hit od tvorcov Stranger Things. Herecká legenda prehovorila o návrate k Marvelu
- Čína predstavila ďalšie luxusné SUV. Nový plug-in hybrid štartuje pod 17-tisíc eur
-
- EÚ chcela odpísať milovaný pohon Slovákov. Pohorela však na plnej čiare
- Na Netflix práve dorazilo hviezdne sci-fi. Malo byť hitom roka, stal sa opak
- Nový vojnový film sa predvádza v plnej paráde. Dorazí už o pár dní, Slováci majú smolu
- Čínsky hybrid s výkonom 424 koní a dojazdom 220 km pod 15 000 eur? Toto auto zvalcuje trh
- Vodič išiel cez obec 252 km/h. Pokutu nedostane, zachránila ho technológia radaru
-
- O toto išlo Rusom celý čas. Obsadili jedno z najväčších ložísk dôležitej suroviny v Európe
- Vodič išiel cez obec 252 km/h. Pokutu nedostane, zachránila ho technológia radaru
- Na Netflix práve dorazilo hviezdne sci-fi. Malo byť hitom roka, stal sa opak
- Slovensko má pod nohami energetický poklad, ale využíva z neho len zlomok. Expert to nazval národnou hanbou
- BYD prepisuje históriu: Nové SUV zvládlo 4 300 km vďaka batérii s 5-minútovým nabíjaním, príde aj do Európy
V africkom štáte začala epidémia jednej z najhorších chorôb sveta. Šíri sa rýchlejšie, než ju stíhajú zastaviť
„Nič podobné človek ešte nevidel,“ tvrdí vedec. 1800 metrov pod morom objavili zvláštne stvorenie
Mal poraziť Microsoft, ale čaká ho veľký pád. Ruský technologický gigant prepúšťa vo veľkom
Lietadlová doprava v Európe čaká podľa expertov zlom. Namiesto klasických strojov príde niečo iné
Zbrojenie pokračuje, Grécku kúpi vojnové fregaty talianskej výroby
Prvý astronaut z Hongkongu je vo vesmíre, jeden z členov posádky ostane rok v kozme
Veľká nádej pre milióny ľudí. Vedci našli kľúč k liečbe vážnej choroby v netradičnom živočíchovi
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Ničí pečeň a ohrozuje mozog, aj jeden pohár denne môže stačiť. „Zdravšie“ verzie nápojov sú zradné, varuje gastroenterologička
PREMIUMAI agent ti môže niekoľkomesačnú prácu urobiť za 4 hodiny, tvrdí expert Martin Spano

Nová mapa medveďov odhalila najkritickejšie oblasti Slovenska: Jeden okres úplne dominuje v počte hlásení

Má len 23 rokov, nemá IT školu a jeho biznis mu generuje 860-tisíc eur ročne. Vsadil na populárny fenomén

