Legendárna sci-fi séria votrelec sa s istotou dočká svojho deviateho filmu. Začne sa nakrúcať už o pár dní a Variety teraz informuje o hlavnej zápletke aj o hereckej zostave.

Nový Votrelec vzniká pod pracovným názvom Votrelec: Romulus a pôjde v šľapajach minuloročného filmu Predátor: Korisť, za ktorým rovnako stálo štúdio 20th Century Fox a po premiére zaznamenal skvelé ohlasy aj vysokú sledovanosť.

Znamená to teda, že pripravovaný film bude vo veľkom rešpektovať predchodcov a bude na ostatné filmy odkazovať, v zásade však pôjde o pomyselný reštart série, ktorý predstaví nový príbeh aj hrdinov.

V centre ďalšieho Votrelca bude stáť skupina mladých astronautov, ktorí sa ocitnú na neznámej planéte, kde budú čeliť „najhrozivejšej forme života vo vesmíre„.

Hlavnú úlohu v pripravovanom filme stvárni herečka Cailee Spaeny, známa z filmu Pacific Rim: Povstanie, votrelcom bude čeliť v spoločnosti Isabely Merced (Tranformers: Posledný rytier), Davida Jonssona (Industry) či Archieho Renauxa (Shadow and Bone).

TMDB

O réžiu filmu sa postará Fede Álvarez, ktorý má s napätím na obrazovkách bohaté skúsenosti a v minulosti sa postaral o dvojicu temne ladených trilerov Muž v temnote či Dievča v pavúčej sieti.

Votrelec sa začína nakrúcať už o pár dní v Maďarsku a aj keď dátum premiéry zatiaľ nie je známy, objaviť na obrazovkách by sa mohol v prvej polovici budúceho roka. Podobne ako Predátor, aj teraz pôjde o exkluzivitu pre Disney+, v kinách Votrelec štartovať nebude.

Pripravuje sa aj seriál

Okrem celovečerného filmu je v príprave aj vôbec prvý seriál z univerza Votrelca, o ktorý sa postará káblová televízia FX, patriaca pod The Walt Disney Company. Hlavným kreatívnym lídrom projektu bude Noah Hawley, u filmových fanúšikov preslávený komerčne úspešnými titulmi ako Fargo či Legion.

Nakrúcanie seriálu sa má začať na začiatku budúceho roka, rok 2024 by teda mohol priniesť výrazné oživenie legendárnej sci-fi značky. Seriál by mal byť prequelom k prvému filmu z roku Votrelec z roku 1979, podobne ako film sa bude sústrediť na nové postavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú