Oukitel C3: HD displej, Android 6.0 a vynikajúca cena 58 €

banner-oukitel-k10000Niekoľko rokov dozadu boli práve low-endové smartfóny tými, ktoré ťahali čínsky trh so smartfónmi. Postupom času sa však aj čínski výrobcovia začali orientovať na kategóriu vlajkových lodí a na tie najzákladnejšie smartfóny akosi zabudli. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Začiatkom roka 2016 vidíme veľkú snahu o dosiahnutie nových mét v low-end segmente, ktorý získava vlastnosti ako prémiová kovová konštrukcia, snímač odtlačkov alebo nehorázne nízka cena, ktorá je mnohokrát priam až ťažko uveriteľná. Výborným príkladom novodobého smartfónu s tými najzákladnejšími vlastnosťami je Bluboo Picasso. Táto novinka si už stihla získať srdcia mnohých fanúšikov a ostatní výrobcovia sa samozrejme nemohli len tak nečinne prizerať. Novým nepriateľom modelu Picasso je Oukitel C3. Výbavou sú si tieto dve novinky veľmi podobné, no predsa u nich nájdeme menšie rozdiely.

oukitel-c3(2)
C3-ka prichádza s bohatou škálou farebných prevedení, ktoré boli priamo vyvinuté podľa potrieb teenagerov. Konštrukcia je vyrobená z polykarbonátu. Na prednej strane sa udomácnil 5-palcový HD IPS displej. Výkon obstaráva 4-jadrový procesor MediaTek MT6580 s taktovacou frekvenciou 1,3 GHz. Sekunduje mu 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB základné úložisko, ktoré môžeme dodatočne rozšíriť microSD kartami do celkovej kapacity 32 GB. Oukitel C3 je jeden z prvých veľmi lacných smartfónov s najnovším Androidom 6.0 Marshmallow s miernou grafickou úpravou od výrobcu. Vzadu operuje 5 MPx hlavný fotoaparát (softvérová interpolarizácia 8 MPx) spolu s LED bleskom. Selfie fotografie je možné vytvárať úplne základnou 0,3 MPx kamerou (softvérová interpolarizácia 1,3 MPx).

oukitel-c3(1)

Oukitel C3 taktiež ponúka DualSIM funkcionalitu a Bluetooth 4.0, no bohužiaľ len márne by sme hľadali najrýchlejšie 4G mobilné pripojenie. Vzhľadom k cene je to však nutný ústupok, ktorý budúci majitelia určite nebudú brať ako vážne negatívum. Smartfón je momentálne v predpredaji, ktorý trvá až do 31. mája. E-shop Gearbest.com dal novinke cenu vynikajúcich 58 €.

Predobjednať Oukitel C3

oukitel-c3(5)

Zdroj: Oukitel

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]