29. až 30.5.2019 sa uskutoční v Grand Hoteli River Park v Bratislave jedinečný event Tech Summit 2019, ktorý by si nemal ujsť žiadny technologický nadšenec. Kopec inovácií, startupov, technológií a špičkových hostí vytvoria atmosféru, v ktorej sa bude každý nadšenec cítiť ako doma.

FonTech ako hlavný mediálny partner vyspovedal organizátorov tohto podujatia, ktorý nám zodpovedali hneď niekoľko zaujímavých otázok.

Koncom mája sa uskutoční štvrtý ročník konferencie Techsummit. Čo všetko si sľubujete od tohto ročníka a v čom bude iný oproti minulým rokom?

Každý rok sa snažíme prinášať niečo nové a posúvať hranicu vpred v rámci možností, ktoré máme. Tento rok sme to poňali viac globálne tzn. aj témy, ktoré sú predmetom 1 dňa sú o stále viac naliehavejšej téme, ktorá potrebuje stále väčšiu pozornosť v celospoločenskom merítku a tou je Kybernetická bezpečnosť ale opäť v našich klasických témach a to o kyber bezpečnosti v rastúcom AI, Industry 4.0 priemysle a v Inteligentných mestách.

Počujeme o tom zo všetkých strán, ale kým sa nás to priamo netýka alebo sa nestane niečo, čo už veľakrát nemusíme vrátiť späť – nereflektujeme to. 

Zobraziť celú galériu (1)
Seeker/Screenshot-Youtube

Naša organizácia vníma inovácie v kontexte, preto hovoríme o kyber bezpečnosti, spolupráci a na konci dňa aj biznise v rámci regiónu, v ktorom sa nachádzame. Medzi ďalšie novinky, ktoré sme pre návštevníkov pripravili, je služba „B2B concierge“ (vo videu nižšie), tzn. snažíme sa počúvať účastníkov a speakrov, to aké majú potreby a taktiež spájať ich tak, aby im to dávalo zmysel, v ideálnom prípade končiac spoluprácou alebo biznisom. 

Medzi kľúčové novinky nás ako organizátora, patrí „inštitucionalizovanie“ našej open platformy teda celého ecosystemu eventov, ktorý 5.rok budujeme pod našou značkou Techsummit Events. Ich primárnym cieľom bolo založiť open subplatformy ako napr. AI & ML, openSmart cities platform, Fintech platform atd. Vnímame ako kľúčové mať pozíciu nezávislého think thanku, ktorý reprezentuje komunity a prepája ich so stakeholdermi na Slovensku a vo svete

Sľubujeme si okrem otvorenia nových otázok aj určité odpovede na otázky pre nás, o ktorých  diskutujeme počas diskusných panelov a ktoré majú moderátori za úlohu riešiť. Pre nás je kľúčový posun tzn. follow up.

Konferencia je zameraná na veľmi zaujímavé témy, ktoré hýbu našou spoločnosťou. Na akých rečníkov sa môžu návštevníci tešiť tento rok?

Je ťažké vybrať ktorých. Všetcia sú vyborní a reprezentujú reálne výsledky vrámci inovácií. Medzi najzaujímavejších hostí však patria: 

  • Christina Skouloudi (GK) European Union Agency Network and Information Security (ENISA)
  • Frans-Anton Vermast (NL) Amsterdam Smart City International Ambassador
  • Alejandro Rivera (ES) UNIDO Industrial Development Officer
  • Yane Frenski (BG) Ceo and Founder Vizla – Innovation & Education International Expert
Z akých krajín pricestujú rečníci na Techsummit 2019? Sú na programe aj zaujímavé osobnosti zo zahraničia?

Vďaka spolupráci s Adwisors sa nám podarilo prilákať do Bratislavy naozaj výborných speakrov, ktorých ešte Bratislava nezažazila.  Počas druhého dňa sa už budeme venovať  našim „klasickým“ témam z regionálneho pohľadu tzn. neustále popularizujeme inovácie a prepájame municipality, priemysel, goverment a inovátorov k témam Smart cities, Umelej inteligencie a Industry 4.0.  Aktuálne je zastúpených na konferencii už 20 krajín z celého sveta. 

Na vašej stránke informujete o sprievodnom podujatí Austria Showcase. V čom bude spočívať toto podujatie a pre koho bude určené?

AUSTRIA SHOWCASE SOFTWARE & TECHNOLOGY | 29.5. | Corvinus Room Hotel River Park

Meet the TECHNOLOGY WIZARDS at the TechSummit! Six Austrian companies, who seek new business partners, will present their innovative solutions and inform about cooperation opportunities. Be sure to visit the AUSTRIA SHOWCASE – on 29 May, from 11am in Corvinus Room. Get more information here.

Toto je náš príklad ako začíname prepájať pre začiatok susedné krajiny. Keďže vnímame, že naši kompetentní nevytvárajú spolupráce a prepojenia takým spôsobom, akým by to bolo možné, nevyužívajú obrovský potenciál, ktorý môžeme pri správnom nastavení mať napr. s Rakúskom, ale  púšťame sa do toho sami.

Na vašich konferenciách mávajú zastúpenie okrem iných aj rôzne startupy. Ktorý Startup bude z vášho pohľadu na májovom podujatí najzaujímavejší?
  • Elektro motorka použiteľná aj pre bezpečnosť – políciu
  • Superpočítač od Nvidie
  • Startup OKOO, ktorý deteguje na báze umelej inteligencie nebezpečné predmety, ktoré sa vysielajú cez video, čiže  pre aktuálne nebezpečenstvá v celom svete okamžite nasaditeľné
Techsummit navštevujú okrem iných aj ľudia, ktorí chcú získať nové obchodné partnerstvá, prípadne výmenu know – how. Viete o nejakom významnom partnerstve, ktoré sa zrodilo práve na vašej konferencii?

Partnerstiev, ktoré vznikli, sú desiatky. Bilateralne rokovania sa organizujú cez našu B2 match platformu, aktuálne už tam je dohodnutých 150 stretnutí a určite pribudnú ďalšie. Tento rok posilňujeme B2B aj priamo cez nášho „Business concierge” a štátne inštitúcie po návšteve našich konferencií, ktoré sme realizovali napr. o zdieľanej Ekonomike, téme Fintech zohľadnili poznatky, reakcie, networking pri tvorbe stratégii, priorít, atď..

Do Bratislavy príde vyše 70 rečníkov, ktorí budú vystupovať na Techsummite. Čo by však mimo nich mohlo byť najväčším lákadlom pre návštevníkov? Medzi lákadlo patrí určite aj to,  že si môžete vyskúšať úplnú novinku od značky Mercedes Elektromobil EQC, ktorú máme  práve my.

Na evente organizujeme aj paralelné eventy, ktorých cieľom je opäť vytvárať prostredie tzv. ecosystem v regióne, ktorý sa dá komunikovať pod hlavičkou „Danube Valley“. Roky sa o tom hovorí, my sme si povedali, že na tom začneme tvrdo makať.

V rámci vzdelávacieho segmentu sa môžu účastníci konferencie oboznámiť s prácou medzinárodnej Tech Academy so sídlom v Bratislave, ktorú sme tiež založili. Sme hrdí na to, že sa nám to opäť podarilo takto vyskladať, vďaka patrí sponzorom, bez ktorých by sme túto akciu nemohli zrealizovať. Aktuálne registrovaných 300 učastníkov položilo pre nás nový rekord, ktorému sa veľmi tešíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom