My si snáď už ani nepamätáme, kedy naposledy vydal Microsoft opravnú aktualizáciu, ktoré by skutočne len opravila chyby v systéme Windows 10 bez toho, aby nepriniesla kopu ďalších problémov. Posledná kumulatívna aktualizácia KB4532695 spôsobuje niektorým používateľom kritickú chybu, ktorá vyvoláva modrú obrazovku smrti (BSOD), informuje NewsBytes.

Cieľom tejto dobrovoľne inštalovateľnej aktualizácie bolo predovšetkým opraviť problémy s aplikáciou Prieskumník, ktoré, ako sme ťa už dávnejšie informovali, čiastočne opravila. Spolu s touto opravou však niektorí používatelia dostali aj nechcený bonus v podobe ďalších chýb, ktoré v tom lepšom prípade spôsobujú nefunkčnosť zvuku či spomalenie systému, no v tom horšom prípade BSOD chybu, či dokonca úplné znemožnenie spustenia zariadenia, na ktoré bola aktualizácia nainštalovaná. Našťastie, počet používateľov, ktorí zatiaľ hlásia chyby, nie je príliš veľký.

Ako píše portál WindowsLatest, používatelia sa už na rôznych fórach sťažovali na tieto problémy, no oprava zo strany Microsoftu zrejme príde až v ďalšej kumulatívnej aktualizácii budúci mesiac. Chybu s modrou obrazovkou smrti nemusí spôsobovať samotná aktualizácia, ale môže to byť jej zavádzanie. Jeden z používateľov pri tomto probléme aktualizáciu odinštaloval a následne opäť nainštaloval a všetko mu fungovalo bez problémov.

Ďalší používatelia, ktorí sa sťažovali na problémy s nefunkčným zvukom, píšu, že im pomohlo preinštalovanie zvukových ovládačov Intel. Jeden používateľ má ale skutočne vážny problém, pretože podľa jeho slov po nainštalovaní aktualizácie vôbec nie je možné zapnúť jeho počítač, čiže sa nemôže dostať ani do rozhrania BIOS. Zvyšní používatelia, ktorým spôsobila táto aktualizácia problémy napríklad so spomalením systému, sa ju jednoducho rozhodli odinštalovať a počkať si na ďalšiu opravnú aktualizáciu, ktorá snáď už neprinesie hromadu ďalších problémov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom