Spoločnosti Oppo a Vivo sa dostali do TOP 5 rebríčka v predaji smartfónov za prvý kvartál tohto roka

banner-p9Analytická spoločnosť IDC, ktorá sa okrem iného zaoberá aj počtom predaných smartfónov po celom svete, zverejnila výsledky predaja, ktoré poriadne prekvapili. Spoločnosti Oppo a Vivo nahradili Lenovo a Xiaomi v globálnom predaji smartfónov, a posunuli sa tak na štvrtú, respektíve na piatu priečku rebríčka.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Stálice ako, Samsung, Apple a Huawei obhájili svoje pozície. Celkovo bolo predaných viac ako 334,9 miliónov smartfónov po celom svete. Spoločnosť Samsung, ktorá sa umiestnila na prvej priečke, predala o 0,6 % smartfónov menej ako v minulom štvrťroku. Vzhľadom na zužovanie portfólia giganta, sa tento mierny pokles dal očakávať. Naopak, neočakávaný je prepad spoločnosti Apple, ktorej predaj klesol o neuveriteľných 16,3 % a stalo sa tak po prvý krát za dlhých 13 rokov. Azda nikto, až na výnimky, neočakával takýto enormný pokles predajov spoločnosti z kalifornského Cupertina. Na druhej strane, úsmev na tvári môže mať prezident spoločnosti Huawei, keďže sa v prvom kvartáli roku 2016 jeho spoločnosti náramne darilo. Za jej úspechom stojí viacero zariadení, no najviac sa oň pričinili Nexus 6P, spolu s vlajkovou loďou Huawei P9. Čínsky gigant celkovo dodal viac ako 27,5 milióna prístrojov a jeho predaj narástol o 58,4 %!

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


IDC
Oppo zaznamenalo rast na úrovni 153,2 % a podarilo sa mu predať 18,5 milióna inteligentných zariadení. Rast tejto spoločnosti bol najsilnejší spomedzi top 5 výrobcov smartfónov z celého sveta. Až 20 % tržieb Oppo pritom pochádza zo zámorských krajín, kde je táto spoločnosť stále veľmi málo známa. Ďalšej čínskej spoločnosti z top päťky, spoločnosti Vivo, narástol predaj o 123,8 desatín percenta a celkovo firma predala 14,3 miliónov smartfónov. Vedúca výskumu Melissa Chau tvrdí, že spoločnosti Huawei, Oppo a Vivo najviac ťažili zo zariadení, ktoré majú cenovku nižšiu ako 250 dolárov.

IDC

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]