CEO spoločnosti LeEco: Apple stagnuje, chýba mu inovácia

banner-letv-le-1S
Nie je to tak dlho, čo sa na čínskom trhu objavila značka LeTV. Zameriava sa síce na domáci trh, ale jej smartfóny sa za krátky čas stali veľkým hitom aj vo svete. Firma je známa najmä vďaka streamovacím službám (je tiež známa ako „čínsky Netflix“), výrobe dronov či elektrických áut, no ich veľkou záľubou je aj podpichovanie do jedného z najväčších svetových výrobcov elektroniky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Minulý týždeň bola svetu predstavená nová generácia smartfónov LeEco, konkrétne Le 2, Le 2 Pro a Le Max 2. Tie už začali lámať rekordy v predaji. No to nie je jediný rekord. Druhá generácia LeEco smartfónov je totiž prvá, ktorej chýba 3,5 mm jack pre reproduktory a slúchadlá. Toto rozhodnutie má zrejme pôvod v dohadoch, že americká spoločnosť Apple (ktorej produkty sa tiež vyrábajú v Číne, čiže technicky to JE fón z Číny) vo svojej najnovšej vlakovej lodi, podľa všetkého nazvanej iPhone 7, nedostane spomínaný konektor. A to nie je všetko.

LETV ONE PRO 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


leeco-le-2-usb

V nedávnom rozhovore pre CNBC riaditeľ spoločnosti LeEco, Jia Yueting, kritizoval Apple za „zastaralý dizajn“ a „rapídne starnúci softvér“. Ako obhajobu používa prepady v predaji Apple produktov v Číne, ako aj iPhone SE, ktorý je údajne len prebalený a vylepšený iPhone 5s. Za najväčší problém považuje milovaný i nenávidený uzavretý ekosystém ako aj „individuálne aplikácie“, ktoré predstavujú „prekážky v užívateľskom rozhraní“. Budúcnosť mobilov podľa neho spočíva v snahe byť viac orientovaný na otvorený ekosystém namiesto pohybu v uzavretom kruhu.

leeco apple
Je nejasné, o čo sa Jia Yueting v rozhovore snažil. Išlo o propagáciu nových modelov? Nebude to prvýkrát, čo LeEco kritizovalo Cupertino. Pred rokom, práve počas uverejnenia prvej generácie smartfónov LeTV (náhoda?) Jia Yueting dokonca označil Apple za „nacistov inovácie“. Sporné sú aj jeho tvrdenia o samotnom iOS. Čo si myslíte? Má vedúci spoločnosti LeEco pravdu? Ide mu skutočne o to najlepšie pre užívateľov alebo sa len snaží získať publicitu?

Zdroje: Cnbc.com, Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]