Batérie sú neustálou témou vo svete smartfónov. Technologický priemysel investuje obrovské financie do vývoja pokrokových technológií, avšak aj v súčasnosti si používatelia musia zväčša vystačiť s s maximálne dvojdňovou výdržou svojho zariadenia. O čosi rýchlejšie sa však zdá sa posúva technológia nabíjania.

Čínsky výrobca Oppo pred pár dňami predstavil veľmi zaujímavý kúsok Oppo Find X, ktorý ponúka takmer úplne bezrámikový displej a unikátne riešenie predného aj zadného fotoaparátu. Pri predstavení však trochu do úzadia padla ešte jedna verzia smartfónu, o ktorom informuje portál GSMArena. Ide o model s označením Oppo Find X Lamborghini Edition, ktorý prináša niekoľko zmien v porovnaní so štandardnou verziou a najmä neuveriteľne rýchlu technológiu nabíjania.

Najrýchlejšie nabíjanie na svete

Oppo Find X Lamborghini Edition totiž disponuje rýchlym nabíjaním s názvom SuperVOOC. Na smartfónovom trhu má ísť podľa výrobcu o najvyspelejšiu technológiu nabíjania vôbec, a pri pohľade na špecifikácie nie je pochýb o opodstatnenosti tohto tvrdenia. Batéria s kapacitou 3400 mAh v Oppo Find X Lamborhini Edition sa totiž vďaka SuperVOOC nabije v priebehu 35 minút. Neuveriteľné číslo, ktoré ťažko hľadá konkurenciu.

Technológia SuperVOOC bola predstavená už pred dvoma rokmi, avšak až teraz sa dostáva do prvého smartfónu. Oppo dosahuje vysoké rýchlosti vďaka unikátnemu riešeniu nabíjacieho adaptéra a celého systému nabíjania, ktorý upravuje napätie tak, aby elektrická energia nemusela prejsť konverzným obvodom v smartfóne.

Vo videu nižšie je opísaná technológia VOOC, z ktorej tiež vychádza SuperVOOC nabíjanie:

SuperVOOC je však zároveň pri vysokých rýchlostiach aj veľmi bezpečné a pri nabíjaní nedochádza k výraznému prehrievaniu zariadenia. Tvrdí to nielen výrobca, ale potvrdením môže byť aj dlhšie využívaná technológia VOOC. Tú Oppo už využíva v mnohých svojich smartfónoch a vychádza z nej aj nabíjanie Dash Charge, ktoré nájdeme v zariadeniach od OnePlus.

Treba si priplatiť

Okrem najlepšej technológie nabíjania prináša Oppo Find X Lamborghini Edition ešte niekoľko zmien oproti štandardnému modelu. Ide najmä o karbónový zadný kryt, 512 GB vnútorné úložisko a dizajnové prevedenie s logom známej automobilky. Samozrejme, zariadenie je zároveň aj poriadne drahé, čo poznáme aj z podobného produktu v podobe Huawei Porshe Edition. Cena špeciálnej edície smartfónu od Oppo je stanovená na 1700 €. Rozhodne je teda určený len pre úzku skupinu používateľov, my však budeme dúfať, že technológiu SuperVOOC skoro uvidíme aj v dostupnejších zariadeniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom