Oppo sa stáva štvrtým najväčším výrobcom smartfónov na svete, predbehol tým Xiaomi

banner-mi5-proSpoločnosť Gartner poskytla prehľad o predajoch smartfónov koncovým užívateľom za prvý štvrťrok 2016. Dostávame tým ďalšie zaujímavé výsledky, no nie je prekvapením, že do prvej päťky výrobcov s najlepšími predajmi sa dostali aj traja čínski giganti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Prvé miesto si stále drží Samsung s viac ako 81 miliónmi predaných smartfónov. Na druhom mieste skončil Apple s viac ako 51 miliónmi predaných smartfónov a hneď za ním Huawei. Najzaujímavejšie ale na tom je, že na štvrtom mieste sa už nenachádza Xiaomi a toto miesto obsadila spoločnosť Oppo. Prečo je to tak? Môže za to raketový nárast spoločnosti Oppo. Ak sa pozrieme do tabuľky, tento výrobca predal minulý rok v prvom štvrťroku okolo 6,5 milióna smartfónov, kým tento rok už toto číslo narástlo na 16 miliónov. Jedná sa teda o celkový nárast o 144,6 %!  Na druhej strane, ak sa pozrieme na Xiaomi, v jeho prípade sa jedná len o mierny nárast okolo 2 % oproti prvému štvrťroku minulého roka. Toto je teda najväčší dôvod, prečo Oppo predbehlo Xiaomi.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Smartphone-Manufacturer-Ranking-Q1-2016
Výrazný náskok voči Oppo a Xiaomi má Huawei, ktorému sa tento štvrťrok tiež veľmi darilo. Oproti minulému roku si totiž na predajoch prilepšil takmer rovnako ako Oppo, teda okolo 10 miliónov smartfónov. CEO spoločnosti Huawei, Richard Yu, začiatkom roka vyhlásil, že v najbližších piatich rokoch plánujú v predajoch predbehnúť Apple a Samsung a dostať sa tým na vrchol rebríčka. Ak to takto pôjde ďalej, nie je vylúčené, že sa tak naozaj stane. Samsung si totiž oproti minulému roku prilepšil len minimálne a Apple je dokonca vo výraznej strate.

OS-Market-Share-Q1-2016
Ďalšou informáciou sú predaje smartfónov na základe operačných systémov. Androidu na trhu patrí 84,1 % podiel, čo je oproti minulému roku ďalší nárast. Apple naopak stráca. Windowsu, Blackberry a ostatným operačným systémom patrí spolu ledva 1 %. Vidno tým teda jednoznačnú dominanciu Androidu a iOS.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.