banner-mi5s
Oppo sa na jeseň rozhodlo mierne zaktualizovať dva smartfóny zo svojich rádov. R9 a R9 Plus sa dočkali nástupcov s prívlastkom ,,s“. Poďme sa spoločne pozrieť, čo nám Oppo v týchto vylepšených strojoch ponúka.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Oppo predstavila na tlačovej konferencii v Šanghaji dva nové modely smartfónov. Jedná sa o Oppo R9s a jeho väčšieho súrodenca, Oppo R9s Plus. Oba sú zamerané hlavne na dizajn a fotografovanie. Kovová konštrukcia je pomerne jednoduchá, no pôsobí veľmi elegantne. Na boky a zadná strana sú ,,zdobené“ dvojicou antén, ktorým Oppo zmenil dizajn. Nejedná sa o stereotypické nepekné pruhy narúšajúce dizajn konštrukcie. Každá anténa sa skladá z trojice 0,3 mm tenkých vodorovných pásikov, ktoré pôsobia pekným dojmom.

Smartfóny však nesklamú ani po stránke hardvérovej výbavy. Menší Oppo R9s prichádza s 5,5″ displejom s FullHD rozlíšením. Krytý je ochranným sklom Corning Gorilla Glass piatej generácie. Vo vnútri zariadenia si našiel miesto osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625, ktorý dopĺňa operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Interné úložisko dosahuje 64 GB, zatiaľ čo batéria dostala kapacitu slušných 3100 mAh. Väčší z dvojice noviniek, Oppo R9s Plus, disponuje displejom s uhlopriečkou 6 palcov a opäť rovnakým rozlíšením, FullHD. Aj v tomto prípade je displej krytý najnovšou generáciou skla Gorilla Glass od Corning. R9s Plus bol vybavený výkonnejším Snapdragon 653 procesorom, narástla aj RAM-ka, ktorá teraz dosahuje až 6 GB. Veľkosť ukladacieho priestoru však zostala nezmenená, teda ponúka 64 GB. O niečo väčšie rozmery konštrukcie Oppo R9s Plus umožnili výrobcovi do smartfónu integrovať aj väčšiu batériu, konkrétne s až 4000 mAh kapacitou.

oppo-r9s-1

Oba smartfóny v sebe ukrývajú zbrusu nový 16 MPx snímač Sony IMX398. Jeho rýchlosť snímania je vraj podla výrobcu porovnateľná so zrkadlovkami. Vylepšením mala prejsť aj oblasť pixelov, na ktoré po novom dopadá až dvojnásobne viacej svetla. Vďaka fantastickej clone f/1.7 budú zaistené kvalitné fotografie aj v zlých svetelných podmienkach. Nový snímač prichádza tiež s až o 40% rýchlejším zaostrovaním, ako je klasické fázové PDAF ostrenie. Model R9s Plus je naviac obohatený o optickú stabilizáciu obrazu. Milovníkov selfie fotografií zaujme aj predná kamera, ktorá disponuje rovnakým 16 MPx rozlíšením.

oppo-r9s-2

Telefóny tiež ponúkajú vlastnú technológiu rýchleho nabíjania VOOC, LTE konektivitu alebo tiež Android 6.0 Marshmallow doplnený o nadstavbu Color OS 3.0. Novinky budú dostupné v čiernej, zlatej a ružovej farbe. Oppo R9s sa do predaja dostane už 28. októbra. Na R9s Plus si však budeme musieť počkať až do decembra. Cena za Oppo R9s je stanovená na oficiálnych 379 €. Oppo R9s Plus bude stáť trocha viac, konkrétne 473 €. Obe ceny sú však pre domáci trh, pre nás budú ako vždy vyššie.

oppo-r9s-3

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
36%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
64%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.