Príchod ďalšieho zabijaka vlajkových lodí je očakávanou udalosťou vo svete smartfónov, na ktorú sa tešia milióny fanúšikov. Najväčšou zmenou oproti minuloročným modelom má byť nový dizajn tohto modelu. OnePlus 6 podľa všetkého nemá svojou podobou utekať ďaleko od novinky spoločnosti Oppo, ktorej je čiastočným vlastníkom práve OnePlus. 

Už v minulosti sme mali možnosť vidieť, ako dizajnéri týchto dvoch spoločností pri návrhu nových smartfónov spojili sily a dopriali im takmer totožné krivky. Aj vlajkové lode OnePlus 5 a 5T tak niesli podobu modelov Oppo R11 a R11S. Najnovšou novinkou tohto výrobcu je však kúsok s označením Oppo R15, ktorý do výbavy dostal nielen moderný vzhľad. Jeho hornú časť obrazovky totiž zdobí známy výrez displeja, ktorý sme poprvýkrát videli u výročného iPhonu X.

„Náhodná“ podobnosť

Z týchto minuloročných skúseností tak môžeme predpokladať, že sa svojim dizajnom bude nové OnePlus 6 podobať práve na posledný model Oppo R15. Disponovať by tak mal rovnakou OLED obrazovkou s uhlopriečkou 6,28″ a rozlíšením 2280 x 1080 pixelov.

Nenechaj si ujsť
Chystaný OnePlus 6 zobral AnTuTu útokom. Ukázal konkurencii chrbát a dosiahol rekordné skóre

Predĺžením zobrazovacieho panela sa pomer strán zvýši na 19:9, pričom novej 6-ke na vrchu taktiež nebude chýbať malá, čierna „ofinka“. Vlastnosti ďalšieho zabijaka vlajkových lodí taktiež odhalili výsledky z benchmarkového testu Antutu.

Nová R15-ka sa môže stať inšpiráciou pre OnePlus 6

Oppo R15 síce nebude šliapať na päty tým najväčším hráčom vo svete smartfónov, no za lákavú cenu poskytne zákazníkom skutočne skvelú výbavu. Reč je o procesore MediaTek Helio P60, ktorý spolupracuje so 6 GB operačnou RAM pamäťou. Zdrojom energie hardvéru sa stáva 3450 mAh batéria s rýchlym nabíjaním. Chýbať nemá ani predný selfie fotoaparát, ktorý do vienka dostane až 20 MPx rozlíšenie. Zadná dvojica objektívov zasa prinesie kombináciu 12 MPx + 5 MPx. Interné úložisko ponúkne až 128 GB a celý smartfón bude bežať na novom Androide 8.1 Oreo.

Oppo si však pre fanúšikov pripravilo aj špeciálnu „Dream Mirror“ edíciu, ktorá ponúkne exkluzívnejšie parametre. Procesor od MediaTeku v nej nahradí Snapdragon 660 a konštrukcia bude vyrobená z prémiovej keramiky. Zadný duálny fotoaparát dostane v porovnaní s klasickou verziou vyššie rozlíšenie a používatelia sa tak môžu tešiť na ešte krajšie fotky vytvorené 20 MPx a 16 MPx snímačmi. Novinka z dielne spoločnosti Oppo zláka mnohých aj svojou cenou, ktorá pri špeciálnej edícii len mierne prekračuje hranicu 500 dolárov.

OnePlus na výrez zrejme naozaj nezanevrie

V porovnaní s očakávaným OnePlus 6 sa však mnohé vlastnosti internej výbavy môžu zmeniť. Procesor Qualcommu pre strednú triedu nahradí vlajkový čip Snapdragon 845 a kapacita operačnej pamäte RAM prinesie ešte o 2 GB viac. OnePlus predsa musí vytvoriť schopný model, ktorý si obháji prezývku „zabijak vlajkových lodí“. Mnohých fanúšikov však „zabíja“ práve výrez obrazovky, ktorým Apple neplánovane spustil dizajnovú revolúciu. Aký je tvoj názor na výrezy v obrazovkách nových smartfónov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom