Oppo ponúkne pre svoje smartfóny “čistý“ Android

banner-xiaomi-mi4c
Oppo je známe svojimi veľmi kvalitnými smartfónmi, ktoré takmer vždy atakujú tie najvyššie priečky. Devízou týchto smartfónov je aj slávna nadstavba ColorOS, ktorá v sebe skrýva niekoľko vylepšení.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nie každý fanúšik je však spokojný s modifikáciou operačného systému Android. Mnohí presadzujú “čistú“ verziu Androidu, ktorá ponúka ten najlepší výkon a dovolím si povedať, že aj stabilitu. Výrobcovia ako OnePlus túto filozofiu už pochopili a svoje top modely vybavujú vždy tým najnovším Androidom. Do tejto malej skupinky sa zaradí aj výrobca Oppo, ktorý pripravil AOSP ROM pre modely Find 7, R7, R5 a R5s a samozrejme aj pre nadchádzajúce modely, ktoré sú ešte len v štádiu príprav.

oppo
Alternatívna ROM od Oppo je akýmsi doplnkom ku ColorOS, ktorý bude stále primárne inštalovaný, no používatelia budú môcť prejsť na “čistý“ Android bez straty záruky iba v prípade, že si zariadenie zakúpia v oficiálnom obchode Oppostyle.com. Strata záruky pri zakúpení cez predajcov 3. strany je zatiaľ neznáma. Vo výbave nebudú chýbať ani známe audiovizuálne vychytávky, ako PureImage, MaxxAudio, alebo Dirac HD.

Zdroj: Androidpolice.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]