banner-axon-7Po Oppo Find 9 sa pred niekoľkými mesiacmi akoby zľahla zem, no posledné týždne odkrývajú čoraz viacej špecifikácií. Dáva nám to teda jasný signál, že dlho stratená vlajková loď od jedného z najobľúbenejších čínskych výrobcov ešte nie je úplne tabu. 

V mnohých však tieto náznaky špecifikácií príliš veľa dôvery nevzbudzujú, nakoľko sa o Find 9-ke hovorí už od apríla, no nie od minulého, ale ešte od roku 2015. V prípade akýchkoľvek noviniek sme teda aj my celkom skeptickí, avšak dnešné správy vyzerajú sľubne. Aby sme však boli presnejší, nová vlajková loď by mala prísť až v dvoch verziách, ktoré sa budú pravdepodobne najviac odlišovať v použitom procesore. Zatiaľ čo slabšia a hlavne lacnejšia verzia ponúkne špičkového zástupcu strednej triedy, procesor Snapdragon 653, vlajková verzia bude pracovať s nekompromisným Snapdragonom 835.

Nenechaj si ujsť
TIP: Nový koncept Oppo Find 9 zobrazuje QuadHD Super AMOLED edge-to-edge displej

V prípade verzie s 835-kou sa ale vynárajú pochybnosti, kedže sa hovorí o tom, že Samsung má väčšinu zásob tohto procesora pripravenú výhradne pre Galaxy S8-čku, a tak sa môže predaj Find 9 mierne posunúť niekam na koniec apríla alebo mája. Veľa síce o zvyšnom hardvéri nevieme, no hovorí sa napríklad o 4 / 6 GB RAM pamäti, 21 MPx hlavnom fotoaparáte či o 4100 mAh batérii so super-rýchlou technológiou nabíjania VOOC. Čo sa odhadovanej ceny týka, no tak tá by mala byť vzhľadom na vlajkovú loď z Číny vcelku vysoká. Hovorí sa o čiastke na úrovni 546 €. Samozrejme, toto je predpokladaná cena najvýkonnejšej verzie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP