banner-axon-7
O smartfóne Oppo Find 9 sa v poslednej dobe začína vynárať stále viac a viac informácií, čo dáva všetkým priaznivcom tejto značky nádej, že nekonečné čakanie sa blíži k svojmu koncu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnešné informácie sa týkajú možného dizajnu pravdepodobnej vlajkovej lode spoločnosti Oppo, ktorá nahradí Oppo Find 7 z mája 2014. Video zobrazujúce rendery novinky je z dielne dizajnérskeho tímu DBS. Rovnaký tím priniesol podobné video s možným dizajnom už v roku 2015, ale technologický a dizajnový svet, samozrejme, od tej doby prešiel zmenami a preto potreboval koncept akýsi upgrade. Samotný dizajn bude podľa videa podobný ako v prípade Oppo Find 7. Dominantou prednej strany bude 5,5“ edge to edge displej so zaoblením, rovnako zaoblená bude aj vrchná a spodná časť smartfónu, v ktorej nebude chýbať USB Type-C konektor.

oppo-find-9-koncept-1
zdroj fotografie: YouTube

Zo špecifikácií je nutné spomenúť použitie najnovšieho Qualcomm procesora Snapdragon 835, ktorý by mala dopĺňať 6 GB RAM pamäť a 128 GB interné úložisko. Na fotografie bude pripravená dvojica snímačov, predný s rozlíšením 16 MPx a zadný 13 MPx snímač. O dostatok energie sa postará masívna 5000 mAh batéria s podporou populárnej technológie na rýchle nabíjanie VOOC. Podľa všetkého by sa mala zachovať aj Skyline notifikačná dióda, ktorá zdobila aj Oppo Find 7. Spoločnosť vymenila aj svoju nadstavbu, ktorá by sa po novom mala nazývať Find OS.

Presnejšie informácie o predstavení a cene novinky nepoznáme, no zdá sa, že by sme sa jej mohli dočkať už v prvej polovici tohto roka. Myslíš si, že Oppo Find 9 dokáže nadviazať na úspech Find 7 a zamiešať karty vo svete smartfónov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
64%
Chcem to
9%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]