Menším dizajnovým nedostatkom dnešných smartfónov sú vytŕčajúce fotoaparáty zo zadnej strany. Výrobcovia sa často naháňajú za čo najtenším telom a keď k tomu ešte pridajú fotoaparát s dobrým optickým zoomom, výsledkom je vytŕčajúca optika fotoaparátu. S riešením pre tento problém prišla čínska spoločnosť Oppo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Oppo prestavilo novú technológiu fotoaparátov, ktorá umožňuje dostať päťnásobný zoom aj do tenkých smartfónov. Výrobca túto technológiu nazýva „5x Dual Camera Zoom“. Objektív je založený na periskopovom štýle a rozprestiera sa pozdĺž hornej časti smartfónu. Vďaka tomuto riešeniu bolo možné znížiť veľkosť modulu a zvýšiť mieru zväčšenia obrazu. Dizajnové riešenie od Oppo pripomína duálny fotoaparát iPhonu 7 Plus.


zdroj fotografie: Oppo

nenechaj si ujsť
Veľké porovnanie fotoaparátov: Xiaomi Mi5S vs Meizu Pro 6 Plus vs Oppo R9s vs Vivo X9

Opticky stabilizovaný teleobjektív je vyhnutý o 90 stupňov a má na starosti zameriavanie svetla na obrazový snímač po tom, čo prejde hranolom. Výsledkom je modul hrubý iba 5.7 milimetrov. Oppo zatiaľ nepredstavilo žiadny smartfón, ktorý by fotoaparát takejto technológie používal.


zdroj fotografie: Oppo

Na to, ako to v konečnom dôsledku ovplyvní dizajn smartfónov a aké výsledky bude táto technológia podávať, si ešte budeme musieť počkať. Oppo neprezradilo žiadne detaily, ako napríklad ohniskovú vzdialenosť. Každopádne je dobré vidieť, že výrobcovia sa venujú aj tejto problematike smartfónov a pracujú na svojich vlastných riešeniach.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
46%
Páči sa mi to
46%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
8%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.