Nová aktualizácia iOS 17 prináša zásadné vylepšenie pre iPhony v sieti 4ky. Telefóny Apple iPhone po aktualizácii na najnovší firmvér sprístupňujú používateľom funkciu VoWiFi, teda volanie cez Wi-Fi. Technológia VoWiFi umožňuje plnohodnotne využívať telefón aj v oblastiach, kde je slabý, resp. nedostatočný mobilný signál, ale kde je k dispozícii WiFi pripojenie na internet. FonTech.sk o tom operátor informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Ako využiť VoWiFi?

Prvou podmienkou využívania VoWiFi v sieti 4ky je povolenie inštalácie novej systémovej aktualizácie iOS 17 na iPhone. Samotná aktualizácia iOS je dostupná automaticky každému podporovanému zariadeniu a prebieha v niekoľkých krokoch, ktoré sme objasnili v samostatnom článku.

Ako stiahnuť iOS 17?

Stiahnuť najnovší iOS nie je zložité, no je dôležité, aby si mal iPhone SE 2. generácie alebo novší. Pre hlavný modelový rad to znamená, že aktualizáciu dostanú generácie iPhone XS (a XR) a novšie. Fotografiu s podporovanými modelmi nájdeš nižšie.

Samotný proces inštalácie je jednoduchý. Stačí otvoriť Nastavenia a ísť do kategórie „Všebecné“, kde nájdeš hneď druhú zhora možnosť „Aktualizácia softvéru“. Stačí ju stlačiť a telefón otvorí okno, ktoré by malo automaticky vyhľadať dostupné aktualizácie.

V našom prípade systém povedal, že iPhone je aktualizovaný, no v spodnej časti ponúkol možnosť „Upgradovať na iOS 17“. Po jej zvolení zostáva už len potvrdiť inštaláciu a počkať, kým telefón neskončí. Proces môže v závislosti od zariadenia a rýchlosti internetu trvať výrazne dlhšie než bežná aktualizácia.

4ka / Unsplash / Hassan OUAJBIR (úprava redakcie)

Aktualizácia na najnovší iOS však nie je jedinou podmienkou. Druhou podmienkou pre používanie VoWiFi je zaslanie aktivačnej SMS. Pošlite SMS v tvare VOWIFI START na číslo 900. (Pre deaktiváciu služby je treba poslať SMS v tvare VOWIFI STOP na číslo 900 a pre overenie stavu služby VOWIFI STAV na rovnaké krátke číslo.)

Zoznam zariadení podporujúcich VoWiFi
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
  • iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
  • iPhone SE (2020) (2. generácia), iPhone SE (2022) (3. generácia)
  • iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP