banner-nexus-6pPredstavenie dvoch nových smartfónov spoločnosti Google je už doslova za rohom, presnejšie sa ich dočkáme zajtra, 4. októbra. Ešte predtým sa však na ich vzhľad môžeme pozrieť vďaka telekomunikačnému gigantovi Bell Canada a predajcovi, ktorý odhalil dôležité vlastnosti, respektíve špecifikácie.

Obaja aktéri spravili na svojich webových stránkach chybu a verejnosti tak predstavili Google Pixel smartfóny. Prvým z odhalených smartfónov je model Pixel v bielom prevedení. Hneď vedľa podobizne obrázku so smartfónom je text: ,,Predstavujeme Pixel, telefón od Googlu. Objednajte si váš dnes“. Vyzerá to však tak, že stránka nemala s novými Pixelmi nič mať, nakoľko URL adresa naznačuje, že sa na tejto stránke mal nachádzať predpredaj Samsungu Galaxy Note 7.

Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-in-white-and-google-pixel-xl-in-black

Druhý Google smartfón, Pixel XL, sa tiež objavil na webovej stránke, tentokrát v čiernej farbe. Od svojho menšieho súrodenca sa Pixel XL vzhľadovo nejako výrazne nelíši. Najväčší rozdiel je v uhlopriečke displeja, kým Pixel ponúkne 5″ displej, Pixel XL príde s 5,5″ displejom. Hardvér oboch smartfónov by mal byť totožný. Poháňať ich má čipset Qualcomm Snapdragon 821 so 4 GB RAM pamäte a 32 GB / 128 GB interným úložiskom. Očakávané rozlíšenie displeja je v prípade modelu Pixel FullHD a bude sa jednať o špičkový Super AMOLED panel. Väčší model by mal prísť s jemnejším QuadHD rozlíšením displeja.

google-pixel-in-white-and-google-pixel-xl-in-black-3

google-pixel-1000x602

Ani fotografická výbava noviniek nebude na zahodenie. Na zadnej strane bude umiestnený 12,3 MPx snímač s clonou f/2.0, veľkosťou pixelov 1,55 um a optickou stabilizáciou obrazu. Známe sú taktiež kapacity batérií. Google Pixel ponúkne 2770 mAh akumulátor, pričom väčší súrodenec dostal 3450 mAh batériu. Samozrejmosťou je podpora rýchleho nabíjania cez reverzibilný USB Type-C port. Predobjednávky by mali odštartovať v krátkom slede ihneď po predstavení.

google-pixel-6

google-pixel-1

Nový pohľad na Pixel XL však ponúkajú aj snímky známeho ochranného krytu Spigen, ktorý sa objavil na Amazone. Výrobca sa tak pripravil, aby si jeho produkt mohli zákazníci zakúpiť ihneď po tom, ako objednajú samotný smarfón. Cena obalu je zatiaľ neznáma.

google-pixel-4

google-pixel-5

Pošli nám TIP na článok