Posledná textová správa, ktorá spôsobovala pád systému v iPhonoch a iPadoch, sa šírila internetom pred dvomi rokmi. Tento týždeň sa však objavila ďalšia, po ktorej zostane zariadenie úplne nefunkčné, informuje 9to5mac.

Nová chyba spôsobuje zamrznutie iPhonu a následný pád systému. Po reštarte však opäť funguje bez chýb. Textová správa, ktorá sa skladá z niekoľkých znakov jazyka Sindhi a emotikona, sa začala šíriť tento týždeň na Discorde a Telegrame.

Prvé informácie hovorili o emotikone talianskej vlajky, avšak používateľ EverythingApplePro na Twitteri túto informáciu vyvrátil.

Podrobnosti o pôvode správy sú nejasné, začína sa však šíriť stále rýchlejšie. Teoreticky sa môže šíriť aj prostredníctvom správ či Messengeru. Ako informuje The Verge, možným vyhnutím sa tomuto problému je vypnutie upozornení z aplikácií, z ktorých je možné prijímať správy.

Nenechaj si ujsť
Apple má v rukách ešte jeden staro-nový iPhone. Musel ho však odložiť

Chyba, ktorá našťastie nie je závažná a nemala by zariadenia nijako poškodiť, sa potvrdila aj v zariadeniach s najnovším iOS 13.4.1, avšak nie v beta verzii iOS 13.4.5. Dá sa teda predpokladať, že Apple o probléme vie. Všeobecne platí, že Apple problémy tohto typu rieši promtne a oprava by mala byť dostupná v najbližších dňoch.

Tento druh chyby však nie je pre používateľov iPhonov žiadnou novinkou. Ako sme už spomenuli, poslednou známou bola chyba pred dvomi rokmi, kedy indický znak znemožňoval prístup k aplikáciám. Podobná správa sa však šírila aj v roku 2015, ktorá spôsobila pád aplikácie Správy, dokonca niekedy aj celého systému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom