Apple len nedávno predstavil nový iPhone SE 2020 a ihneď prišli špekulácie o jeho väčšej verzii. Tie sa čoraz častejšie spájajú aj s oficiálnym predstavením, ktoré plánované už dlhšiu dobu, no kvôli pandémii koronavírusu sa novinky dočkáme najskôr v roku 2021, informuje Gizchina.

iPhone SE 2020 mnohí označujú za iPhone s najlepším pomerom ceny a výkonu. Dizajn iPhonu 8, najnovší procesor A13 Bionic z iPhonov 11, 12 MPx fotoaparát, ktorý bez problémov zvládne natáčať 4K video až do 60 fps a k tomu cena najlacnejšej verzie na Slovensku iba 479 €.

Informácia o väčšej verzii iPhone SE Plus sa objavila v zdrojovom kóde iOS 14. S najväčšou pravdepodobnosťou sa produkcia kvôli koronavírusu oneskorí. Ako píše Techradar, existuje možnosť predstavenia už tento rok spolu s novým iPhone 12, no predaj skôr ako v roku 2021 určite nezačne.

Zobraziť celú galériu (0)
iPhone 12 Pro. Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Analytik Ming-Chi Kuo zo spoločnosti TF International Securities uviedol, že pandémia zdržala najmä kvalifikačný proces veľmi očakávaného iPhonu 12 a zmeny v týchto rozhodnutiach viedli k jednomesačnému oneskoreniu. Zároveň potvrdil, že dopyt po iPhone SE 2020 prevýšil všetky očakávania.

Nenechaj si ujsť
iPhone SE zaradili do ponuky dvaja operátori. Takéto sú ceny k paušálom

Kuo pôvodne predpokladal, že iPhone SE Plus bude uvedený na trh v prvej polovici 2021. Reálnejšie vyznieva predstavenie až v druhej polovici budúceho roka.

Podľa MacRumors bude mať iPhone SE Plus displej s uhlopriečkou 5,5 alebo 6,1-palcov s dizajnom podobným iPhone 11 alebo 11 Pro. Nebude chýbať ani Touch ID, no tentokrát integrované do tlačidla na pravej strane zariadenia. Vďaka tomu bude výrez v displeji menší a bude sa v ňom nachádzať iba kamera, mikrofón a reproduktor.

Úniky síce naznačujú takýto dizajn, no my sa skôr prikláňame k verzii, že Apple využije dizajn z iPhonu 8 Plus a len vymení „vnútornosti“. Nielenže by ušetril na cene a produkčných nákadoch, veľa fanúšikov zo starej školy určite ocení ponechanie legendárneho a veľmi dobre fungujúceho dizajnu. Aj nový iPhone SE 2020 má dizajn z iPhonu 8 a na kráse mu to rozhodne neuberá, obzvlášť nie pri nastavenej cenovke.

Použitie procesora A13 Bionic a dvoch fotoaparátov na zadnej strane by tak mala byť v. tomto prípade samozrejmosťou. Podrobnosti o cenách SE Plus zatiaľ nie sú známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom