OnePlus vypúšťa Marshmallow aktualizáciu pre OnePlus X v podobe OxygenOS 3.1

banner-oneplus-3OnePlus mal v poslednej dobe plné ruky práce s aktualizovaním vlajkovej lodi OnePlus 3. Pod aktualizáciami sa ale vždy našlo veľa komentárov, kde sa autori pýtali spoločnosti, kedy sa dostanú na radu aj staršie zariadenia spoločnosti. Vyzerá to tak, že minimálne majitelia OnePlus X majú dôvod na radosť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Majitelia OnePlus X už dlhú dobu čakajú na novú aktualizáciu. Doteraz bežal model X na starom Androide 5.1 Lollipop a pod príspevkami o aktualizáciách sa vždy hemžili komentáre typu: ,,Kedy bude Marshmallow pre OnePlus X?“. Aj keď OnePlus nejako nezasahoval, v pozadí na vytúženej aktualizácií poctivo pracoval. Teraz výrobca konečne vypúšťa aktualizáciu v podobe OxygenOS 3.1, ktorý je založený na Androide 6.0 Marshmallow. Jedná sa však o ,,community build“, čiže komunitnú zostavu, ktorá v jazyku OnePlus znamená niečo ako beta verziu. Nemusí byť teda vhodná pre každého a môžu sa v nej objaviť viaceré chyby. OnePlus spomenul nestabilnú sieťovú komunikáciu, inkompatibilitu aplikácií tretích strán a aj problém s jazykovou lokalizáciou systému.

OnePlus X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

oneplus-x-recenzia (5)

Samozrejme, časom by mala nasledovať aj verzia na denné používanie. Aktualizácia v sebe ukrýva taktiež najnovšiu bezpečnostnú záplatu z 1. augusta. Do systému taktiež pridáva dve nové aplikácie, konkrétne sa jedná o OnePlus Hudbu a OnePlus Galériu. Okrem vlastností, ktoré so sebou prináša Android 6.0, sa zmien dočkali aj viaceré časti nadstavby OnePlus, zahŕňajúc nové ikony, nové tapety a zmeny v Shelfe. Pokiaľ ste majiteľom OnePlus X a chceli by ste vyskúšať nový OxygenOS 3.1, aktualizáciu si budete musieť stiahnuť a nainštalovať manuálne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.