OnePlus 5 je aktuálnou vlajkovou loďou známeho čínskeho výrobcu. Tento smartfón bol predstavený ešte len v júni a svojimi špecifikáciami zavaril nejednému konkurentovi s 2-krát vyššou cenou. Lenže teraz sa zdá, že OnePlus 5 sa stáva nedostatkovým tovarom a spoločnosť jeho predaj spomaľuje. Žeby chystala niečo nové?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na stránke výrobcu je momentálne OnePlus 5 označené ako vypredané. Súčasná situácia teda nahráva špekuláciám ohľadom príchodu nového „zabijaka vlajkových lodí“, ktorý by mohol niesť označenie OnePlus 5T. Ak by spoločnosť zvolila možnosť predstavenia aktualizovaného top modelu, zopakovala by sa situácia z minulého roka. Vtedy čínsky výrobca totiž v priebehu júna predstavil OnePlus 3, ktoré následne v novembri nahradilo upgradované OnePlus 3T. Nič nie je isté, no november je za dverami.

Bude nasledovať súčasný trend

V oblasti dizajnu sa hovorí o jednej veľkej zmene. Na prednú stranu sa dostane 6-palcový edge-to-edge displej s pomerom strán 18:9. Konštrukcia by teda nasledovala jeden z najvychytenejších trendov v súčasnom smartfónovom svete. A ak sa podarí OnePlus skĺbiť aj zvyšné dizajnové prvky, máme šancu spoznať jeden z najkrajších smartfónov na svete.

No ak celú prednú stenu prakticky zaberie displej, skener odtlačkov prstov z domovského tlačidla musí dostať nejakú alternatívu. Ten by si mal nájsť priestor vzadu nad logom spoločnosti. Inak by sa v porovnaní so súčasným modelom nemalo veľa meniť. Render nového OnePlus 5T v mnohom pripomína zariadenia Oppo R11s či Vivo X20. Zďaleka to však nie je náhoda, nakoľko všetky spoločnosti vlastní čínsky gigant BBK Electronics. Ako sa ti pozdáva možná podoba OnePlus 5T?

Kúpiť OnePlus 5 s 8 GB RAM za najlepšiu cenu na trhu

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]