OnePlus je stále pomerne mladá spoločnosť, no za krátku dobu si stihla osvojiť prezývku aj ako zabijak vlajkových lodí. Spôsobil to hneď prvý model výrobcu, ktorý ponúkal najlepšie komponenty na trhu a za cenu, aká bola v tú dobu nepredstaviteľná.

Aj keď sa časy postupne zmenili a aj cenovka za nový model je o čosi vyššia, stále ide o dobrý pomer ceny a výkonu. Okrem smartfónov vyrába spoločnosti aj množstvo doplnkov a príslušenstva. No ako sa zdá, čoskoro sa to má zmeniť a logo OnePlus už uvidíme aj na inom produkte. Konkrétne má ísť o vlastný televízor, na ktorom už spoločnosť má pracovať.

Prvý krok k inteligentnému domu?

Správu o rozšírení pôsobnosti zverejnil samotný šéf OnePlus Pete Lau, ktorý novú divíziu založil a má ju aj sám viesť. Zatiaľ však neboli zverejnené žiadne ďalšie informácie. Jediné o čom sa vie je to, že by sme sa ho mohli dočkať už v budúcom roku. Spoločnosť vždy zaujímal aj názor ich zákazníkov, preto na svojej stránke je dostupné aj samostatné fórum, kde používatelia môže diskutovať ohľadom nového produktu, prejaviť svoj názor a tiež dávať pripomienky k tomu, čo by mal taký televízor obsahovať.

Prečítaj si tiež
OnePlus predstavil svoje najlacnejšie USB Type-C slúchadlá. OnePlus 6T chýbajúcou funkciou fanúšikov nepoteší

Spoločnosť OnePlus sa tak pripojí k ostatným výrobcom, ktorý sa nesústreďujú len na smartfóny. V podstate každý väčší výrobca má dnes v portfóliu viacero výrobkov z rôznych odvetví. Zaujímavé je hlavne to, že sa OnePlus rozhodlo vyrábať práve televízory. Niektoré názory hovoria o tom, že má ísť pilotný produkt inteligentnej domácnosti, v ktorej chce OnePlus pôsobiť. Pridala by sa tak spoločnostiam Google a Apple, ktoré v tomto odvetví pôsobia už dlhšiu dobu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom