Čínska spoločnosť OnePlus bola založená ešte len prednedávnom, v roku 2013. Za tento krátky čas si však získala srdcia mnohých fanúšikov. Za jeden z dôvodov určite možno považovať aj aktuálne najrýchlejší smartfón planéty – OnePlus 6. Momentálne sa už netrpezlivo čaká na predstavenie OnePlus 6T, ktorý by mal priniesť viacero zmien. Jednou z nich má byť aj odstránenie obľúbeného 3,5 mm audio jacku.

To, že 3,5 mm audio jack vyšiel z módy, sa potvrdilo aj po predstavení najnovších iPhonov. Apple prišiel s tým, že z výroby vyradí aj posledné kusy, ktoré obsahovali klasický 3,5 mm audio konektor. Netrvalo dlho a k tomuto trendu sa pridal aj popredný čínsky výrobca. Spoločnosť OnePlus oznámila, že ďalší smartfón, ktorý ponesie názov OnePlus 6T bude taktiež bez 3,5 mm konektora.

Aj napriek tomu, že audio nie je najsilnejšou stránkou spoločnosti, cenovo dostupné a vcelku kvalitné slúchadlá zabodovali už skôr. V roku 2016 boli predstavené slúchadlá Bullets V2, ktoré si obľúbilo mnoho zákazníkov. OnePlus však ide s dobou a prinesie tak nové, vylepšené Bullets V2 s rozhraním USB Type-C.

Kúpiť OnePlus 6 za najnižších 389 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Nové slúchadlá budú obsahovať aramidové vlákna, čo zabezpečí väčšiu odolnosť. Zaručený vraj bude aj skvelý a vyvážený zvuk, doplnený o mikrofón a diaľkové ovládanie. Zopár zmien prinesie dizajn a vylepšené funkcie, no najlepšou správou je, že cena by sa meniť nemala. OnePlus totiž prisľúbilo, že nové vydanie slúchadiel s USB-C rozhraním ponesie rovnakú cenovku, ako aktuálna verzia. Navyše modul Cirrus Logic DAC zabezpečí kompatibilitu s väčšinou USB-C zariadení, vrátane tabletov a notebookov.

Je viac než pravdepodobné, že k predstaveniu OnePlus 6T dôjde v októbri. Slúchadlá by sa tak mohli na trh dostať krátko po predstavení nového smartfónu. Vylepšené Bullets V2 teda uzrú svetlo sveta už v nasledujúcich mesiacoch a šepká sa, že to bude niekedy na prelome mesiacov október/november.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú