banner-oneplus2
Včerajší deň znamenal pre fanúšikov čínskych smartfónov veľa, keďže sme sa dočkali predstavenia nového zabijaka vlajkových lodí – OnePlus 3. Počuť však o ňom ešte pár dní či týždňov budeme veľa.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Pred pár hodinami sme vám priniesli pohľad na prvé oficiálne fotografie zhotovené s týmto smartfónom. Ľudia však majú ohľadom smartfónu stále veľa otázok a samotná spoločnosť sa im preto rozhodla na sociálnej sieti Reddit odpovedať. Nižšie nájdete tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie odpovede.

Prečo bola znížená kapacita batérie?

Konkrétny dôvod spoločnosť neuviedla, no fanúšikov upokojuje aspoň informáciou, že smartfón stále bez problému vydrží celý deň a horšiu kapacitu by mala vynahradiť nová technológia rýchleho nabíjania Dash Charge. Ako príklad uvádza, že len počas 30 minút nabíjania by malo zariadenie vydržať 7 hodín prehrávania 2K videa pri strednej úrovni jasu. Použitím Optic AMOLED displeja a úsporného procesoru Snapdragon 820 navyše nižšiu kapacitu možno ani nepocítime.

OnePlus 2 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oneplus-3-oficialne-2

Čo je to vlastne ten Optic AMOLED displej?

Super AMOLED displeje od Samsungu určite pozná každý, no výraz Optic AMOLED bol pre nás pri predstavení prekvapením. Aj keď tento názov počujeme prvýkrát, nejedná sa o nič výnimočné. Je to v podstate stále Super AMOLED od Samsungu, no OnePlus mierne upravil jeho kontrast a teplotu farieb. Výsledkom má byť aj výborná čitateľnosť na slnku.

Prečo nedošlo k zvýšeniu rozlíšenia displeja?

Tak ako prvá, druhá, tak aj tretia generácia smartfónu disponuje stále FullHD rozlíšením. Toto rozlíšenie je samozrejme stále plne postačujúce a vyššie rozlíšenie už okrem virtuálnej reality nie je na nič dobré. OnePlus však tvrdí, že priemerný používateľ strávi len 5% svojho času s virtuálnou realitou a teda zvyšných 95% nevyužíva potenciál takéhoto rozlíšenia. Vyššie rozlíšenie má navyše vplyv aj na celkový výkon a výdrž batérie zariadenia.

oneplus-3-oficialne-5

Poškodí ROOT záruku na OnePlus 3?

ROOTom záruku nestratíme, tak ako tomu bolo doteraz pri všetkých OnePlus smartfónoch.

Je plánované predstavenie verzie so 4 GB RAM?

Nie. OnePlus 3 je dostupný iba vo verzii so 6 GB RAM.

Prečo nemá OnePlus 3 slot pre microSD karty?

Novinka disponuje novým ultra-rýchlym úložiskom UFS 2.0 s kapacitou 64 GB. Prítomnosť pamäťovej karty by teda znamenala len spomalenie zariadenia a muselo by sa pridať aj na konštrukcii smartfónu. Bol by teda o niečo objemnejší.

oneplus-3-oficialne-7

Prečo už neponúka laserové zaostrovanie?

Carl Pei tvrdí, že PDAF je lepšie, pretože laserové funguje iba vo vzdialenosti <40cm.

oneplus-3-oficialne-9

Budú k dispozícii ešte nejaké iné varianty? 

Okrem varianty v zlatom prevedení nie.

oneplus-3-oficialne-4

Je šošovka fotoaparátu zo zafírového skla?

Nie.

Bude niekedy v budúcnosti podporovať nahrávanie videa v 60 fps?

Nie.

Zdroj: Gizmochina.comReddit.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom