Záverečné 4 mesiace prebiehajúceho roka nám sľubujú v smartfónovom svete ešte poriadne divadlo. O niekoľko dní nás čaká predstavenie nových iPhonov, neskôr prídu aj vlajkové modely Pixel od Google, Mate od Huawei, Samsung zas ohlasuje prvý skladateľný kúsok a posledné slovo ešte nepovedalo ani OnePlus.

Ak všetko pôjde podľa predpokladov, tak zrejme v priebehu novembra smartfón OnePlus 6 dostane svojho nástupcu. Čínsky výrobca presadzuje stratégiu s polročným predstavovaním nového modelu, pričom ten súčasný je tu s nami takmer 4 mesiace. A tak silnejú špekulácie ohľadom zariadenia, ktoré by malo dostať pomenovanie OnePlus 6T.

Tri významné novinky

Portál Phonearena dal dokopy najpravdepodobnejšie špecifikácie chystaného zariadenia a na základe nich vytvoril aj niekoľko renderov. Dostávame tak síce neoficiálny, ale veľmi zaujímavý pohľad na to, čo môže OnePlus 6T priniesť. A v porovnaní s predchodcom bude výrazných zmien pravdepodobne viacero.

Na prvý pohľad je zjavná zmena výrezu displeja. Jeho dizajn z OnePlus 6 bude výrazne okresaný a dostane menšie rozmery a nový tvar. Celkovo má pripomínať kvapku vody a skrývať len jediný komponent – selfie fotoaparát. Daný dizajn je pravdepodobný najmä s ohľadom na jeho použitie výrobcom Oppo v smartfóne Oppo R17. Ide spoločnosť, ktorá má veľmi blízko k OnePlus a vzájomná inšpirácia sa prejavila aj u predchádzajúcich zariadení.

Druhou veľkou novinkou vo OnePlus 6T má byť snímač odtlačkov prstov ukrytý priamo pod displejom. Danou funkcionalitou disponuje aj spomínané Oppo R17 a keďže aj Xiaomi už dokázalo podobný skener implementovať do Mi 8 EE, je čas na reakciu. Otázne je, ako sa môže technológia podpísať pod cenu zariadenia, pretože pre smartfóny OnePlus ide o veľmi dôležitý faktor.

Treťou veľkou, ale zatiaľ najviac špekulatívnou inováciou OnePlus 6T je trojitý zadný fotoaparát. Podobnú konfiguráciu poznáme z Huawei P20 Pro, kde sa mimoriadne osvedčila a smartfón produkuje unikátne fotografie. Informáciám o triple fotoaparáte na OnePlus 6T nahráva najmä prítomnosť rovnakého zoskupenia snímačov v Pro verzii Oppo R17.

Ak by teda OP 6T prišiel s danou technológiou, opäť si zrejme veľa požičia špecifikácie práve od neho. Oppo R17 Pro disponuje vzadu fotoaparátmi s rozlíšením 12 MPx (f/1.5) a 20 MPx (f/2.4), pričom tretí senzor sa stará o meranie hĺbky poľa.

Najskloňovanejšie špekulácie ohľadom OnePlus 6T, tak ohlasujú príchod opäť veľmi kvalitného zariadenia od OnePlus. Do predpokladaného predstavenia však stále zostáva relatívne dosť času, čiže veľa vecí sa môže ešte zmeniť. Ak by OnePlus 6T predsa len ponúkol všetky spomínané funkcie, uvidíme ako sa to prejaví na cene. Tá je pre používateľov OnePlus zariadení veľmi dôležitá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom