Čínska spoločnosť OPPO dnes oficiálne predstavila svoju novinku OPPO R17 prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo. Smartfón ponúka krásny dizajn a solídny výkon za, už tradične, skvelú cenu.

OPPO R17 sa už nachádza v oficiálnom OPPO e-shope. Zatiaľ je však možné si smartfón iba rezervovať. Predaj a odhalenie oficiálnej cenovky je naplánovaný na 18. augusta o 10:00. Zatiaľ nie sú známe ani všetky detailné špecifikácie, no všetko podstatné už o tomto zariadení vieme.

Snapdragon 670, 8 GB RAM a snímač odtlačkov v displeji

OPPO R17 prichádza s naozaj pekným dizajnom displeja, nazývaným waterdrop displej. Jedná sa o výrez v displeji, v ktorom sa však nachádza iba predná kamera a preto pripomína vodnú kvapku. 6.4″ displej pokrýva až 91,5 percenta prednej strany zariadenia. Pod povrchom displeja je umiestnený snímač odtlačkov prstov, čo smartfón aktuálne radí do technologickej špičky.

V tele zariadenia bude pravdepodobne tikať len nedávno predstavený Snapdragon 670, ktorému bude sekundovať 8 GB operačná pamäť. Interné úložisko dosahuje kapacitu 128 GB. Predná kamera dostala rozlíšenie až 25 MPx a na vytváranie fotografií jej pomáha umelá inteligencia. Rozlíšenie duálnej zadnej kamery zatiaľ známe nie je, no aj táto kamera bude využívať umelú inteligenciu na zhotovovanie záberov.

OPPO R17 dostane aj novú nadstavbu operačného systému ColorOS 5.2. Kapacita batérie je 3500 mAh a nabiješ ju pomocou rýchleho nabíjania, pravdepodobne USB Type-C konektorom. K dispozícii sú dve farebné prevedenia a to neónová alebo modrá verzia. Očakávaná cenovka je 3000 yuanov, čo je približne 380€.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom