Aktuálna vlajková loď tejto spoločnosti sa v mnohých krajinách vypredala, čo hovorí o skorom príchode jej nástupcu, ktorý by mal debutovať už o pár týždňov. Očakávané OnePlus 6 sa nám čoraz častejšie predvádza na ďalších a ďalších snímkach, ktoré vopred prezrádzajú jeho dizajn.

Výrez obrazovky, alebo tzv. „notch“ sa stáva súčasťou čoraz viacerých vlajkových lodí výrobcov smartfónov, ktorí tento prvok po vzore Essential Phone a iPhone X poňali ako nový trend. Tento nový dizajnový smer pravdaže zavíta aj do nového modelu z dielne OnePlus, ktorý sa teraz opäť raz ukázal verejnosti. Výrobca krytov pre smartfóny, Olixar, si totiž pripravil rendery svojich nových obalov, spolu s novým OnePlus 6. Tým tak potvrdil jeho finálnu podobu, o ktorej sa špekulovalo v posledných týždňoch.

Krásny dizajn s ikonickým prvkom iPhonu X

Už na prvý pohľad vidíme, že nová 6-ka toho s modelom OnePlus 5T veľa spoločného mať nebude. Vrchné „čelo“ nahradí nechválne známy výrez obrazovky, ktorá bude mať inak po ostatných stranách len minimálne rámiky. Výrez však bude dostatočne veľký na to, aby sa doň zmestil reproduktor pre volania a predný selfie fotoaparát s predpokladaným rozlíšením 20 MPx a ďalšie potrebné senzory. Kryt pokrývajúci zadnú stenu smartfónu dostal výrez pre vertikálny duálny fotoaparát s rozlíšením 20 + 16 MPx.

Nenechaj si ujsť
OnePlus má riešenie pre používateľov, ktorí nechcú výrez na OnePlus 6

Pod ním sa nachádza tiež prisvetľovacia LED dióda a snímač odtlačkov prstov v tvare, ktorý sa podobá tomu zo Samsungu Galaxy S9. Žiadny zabudovaný snímač odtlačkov v displeji teda pravdepodobne neuvidíme. Čo však OnePlus v tomto novom kúsku zachová je posuvné hardvérové tlačidlo pre voľbu režimov. Samozrejmosťou tohto nového „zabijaka vlajkových lodí“ bude tiež špičková výbava. V ponuke OnePlus 6 teda rozhodne uvidíme výkonný Snapdragon 845, ktorý bude kooperovať s operačnou RAM pamäťou o veľkosti 8 GB.

Čo sa interného úložiska týka, tak výrobca by si v tomto prípade mal pripraviť hneď tri varianty. Tie ponúknu 64/128/256 GB vnútornej pamäte pre súbory. Do premiéry tohto kúsku ostáva ešte dostatok času, aby sme sa dozvedali stále bližšie informácie. Oficiálne predstavenie OnePlus 6 sa totiž môže odohrať už 5. mája. Z toho dôvodu zrejme spoločnosť vypredala skladové zásoby aktuálneho modelu, aby mohla priestory napĺňať svojim nadchádzajúcim modelom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú