OnePlus sa v posledných rokoch snaží so svojimi top modelmi zahviezdiť nie len v oblasti výkonu, ale aj v oblasti fotenia a natáčania videí. Najnovší kúsok OnePlus 6 prešiel testom DxOMark a výsledok ukázal, že na najlepších to ešte nestačí.

Najnovšia vlajková loď od OnePlus s poradovým číslom 6 aktuálne prešla známym benchmarkom pre kamery a fotoaparáty DxOMark. OnePlus sa v posledných rokoch zameriaval okrem výkonu svojich top modelov aj na fotoaparáty a jeho snaženie sa prejavilo skóre 96 bodov. Blíži sa tak k najlepším, no zatiaľ to ešte stále nestačí.

Výbava vôbec nie je zlá

OnePlus 6 prichádza rovnako ako jeho predchodca s duálnym fotoaparátom, ktorý pozostáva zo 16 MPx opticky stabilizovaného hlavného senzora, s clonou f/1.7, a sekundárneho 20 MPx senzora s rovnakou clonou. Nechýba automatické zaostrovanie PDAF, dvojitý LED blesk s podporou snímania RAW obrázkov. S pohľadu kvality zaznamenávania videa dokážu tieto fotoaparáty nahrávať 4K videá s rýchlosťou 30 alebo 60 snímok za sekundu a FullHD slowmotion záznamy s rýchlosťou až 240 snímok za sekundu.

Xiaomi Mi8 dopadlo pri fotení lepšie

Skóre 96 bodov bolo udelené ako celkové skóre zložené z výsledku testu fotenia a natáčania videí. Pri samotnom fotografovaní bolo udelených 100 bodov. Napríklad taký Xiaomi Mi8, ktorý sa dá považovať za priameho konkurenta získal 105 bodov.  V celkovom hodnotení lepšie dopadli aj napríklad Google Pixel 2, iPhone X či Samsung Galaxy S9 Plus.

OnePlus 6 produkuje obrázky s jasnými farbami a živým kontrastom v rôznych svetelných podmienkach. Samotná expozícia objektov je presná a spoľahlivá, s dobrou rovnováhou medzi detailmi a šumom. Má však tendenciu vytvárať šum v jednotných oblastiach a vrhá ružový odtieň vo viditeľnom vonkajšom prostredí. Čo sa týka bokeh efektu, existujú snímky kedy sa objavia nepresnosti pri rozmazávaní pozadia.

Video mu ide lepšie

Pri natáčaní videí OnePlus 6 získal pekných 87 bodov. Celkovo prináša efektívnu stabilizáciu, rýchle automatické zaostrovanie, neutrálne vyváženie bielej farby a nízku úroveň šumu. Avšak má tendenciu stratiť detaily v rôznych svetelných podmienkach a záznam až príliš zaostruje, aby dohnal nedostatok svetla. Za Xiaomi Mi8 zaostal v tejto kategórii o jeden bod, no je však ďaleko za Pixelom 2, ktorý v tejto kategórii dosiahol úctyhodných 96 bodov. Detailný pohľad na kvalitu snímok vytvorených prostredníctvom OnePlus 6 si môžeš vychutnať aj v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom