Áno, možno to znie prekvapivo, ale je to celkom reálne. Zabijak vlajkových lodí pod menom OnePlus 5 bol predstavený iba tento rok v júni, čiže jeho nástupca by mal logicky prísť až v júni 2018.

OnePlus ale pokojne môže spraviť výnimku a novú vlajkovú loď predstaviť oveľa skôr. Nebolo by to pritom po prvý raz. Rovnaká situácia už nastala aj v roku 2016, kedy bol v júni predstavený model OnePlus 3 a v novembri ho nahradilo vylepšené OnePlus 3T. Podľa najnovších informácií z Číny podobný prípad opäť nastať. Avšak model 5T bude preskočený a výrobca rovno nasadí OnePlus 6.

OnePlus 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Reakcia na konkurenciu?

Nenechaj si ujsť
Video: Tento koncept OnePlus 6 je snom celého smartfónového sveta. Je dokonalý v každom smere

Zatiaľ čo všetky doteraz predstavené smartfóny od tohto ambiciózneho čínskeho výrobcu disponovali 5.5-palcovým displejom, šiesta generácia by mala byť vybavená až 6-palcovým panelom. Ten má mať navyše pomer strán 18:9 a rozlíšenie 2,880 x 1,440 pixelov. Zo špecifikácií teda môžeme usúdiť, že tento smartfón bude odpoveďou na súčasné vlajkové lode s bezrámikovými displejmi. Otázne zatiaľ ostáva, ako by výrobca vyriešil absenciu domovského tlačidla so snímačom odtlačkov (pokiaľ by bol OnePlus 6 naozaj bezrámikový). Použité môže byť napríklad podobné riešenie ako na iPhone X (odomknutie tvárou) alebo ako na Galaxy S8 (snímač na zadnej strane).

Len ten najlepší hardvér

oneplus 6
Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Science and Knowledge / YouTube

Ako je už pri smartfónoch značky OnePlus zvykom, aj 6-ka ponúkne ten najlepší hardvér na trhu. Špekulácie hovoria o procesore Snapdragon 845, 6 GB / 8 GB pamäti RAM, ale aj o 64 GB alebo 128 GB úložisku. Slotu pre pamäťovú kartu sa však pravdepodobne tentokrát nedočkáme. OnePlus 6 by mal podľa zdrojov prísť už začiatkom budúceho roka, no dovtedy sa ešte čokoľvek môže zmeniť.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom