Koncept nástupcu jedného z najlepších smartfónov na súčasnom trhu vyzerá úchvatne. Ak bude mať budúcoročný OnePlus 6 minimálne na 20 % takýto dizajn a parametre, tak mu vedúcu pozíciu len tak niekto nevyfúkne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tak ako aj súčasná vlajková loď OnePlus 5 sa náramne podobá na iPhone 7 Plus, aj budúcoročný model by sa mal uberať rovnakým smerom. Koncept OnePlus 6 by totiž mal mať veľmi podobný, takmer bezrámikový displej, ktorý sa udomácni tento rok v iPhone 8. Rovnako je na tom aj zadná strana, kde sa duálny fotoaparát presunul z horizontálnej polohy do vertikálnej.

Smartfón nabitý technológiami

Na videu okrem samotného dizajnu smartfónu môžeš vidieť aj očakávané hardvérové parametre. Duálna zadná kamera dostane podľa dizajnérov 25 MPx rozlíšenie. Samozrejmosťou je aj duálny LED blesk umiestnený medzi šošovkami. Predný fotoaparát by zasa mal mať rozlíšenie 16 MPx.

Pýchou prednej strany zariadenia je však jednoznačne 5.5″ QHD AMOLED displej, pod ktorým sa ukrýva ultrarýchly snímač odtlačkov prstov. Budúci rok by vraj nemala chýbať už ani certifikácia IP68. Čerešničkou na torte je ale potom 4000 mAh batéria s podporou bezdrôtového nabíjania a 8 GB RAM pamäť podporovaná Androidom 8.0 Oreo.

Súčasné OnePlus 5, zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Zariadenie by mohlo byť dostupné v troch verziách, a to nielen farebných, ale aj pamäťových. Na výber by si teda mal, buď z 32 GB, 128 GB alebo až 256 GB vnútornej pamäte. Z farebných variácií by si mal na výber čiernu, zlatú alebo bielu verziu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | OnePlus 5 by si mal zvážiť pred kúpou akéhokoľvek iného Androidu

Špecialitkou zadnej strany je ale aj svietiace logo, ktoré poslúži ako notifikačná dióda. Taktiež by malo mať v sebe zabudované biometrické senzory pre monitorovanie zdravia. Dizajnéri týmto konceptom skutočne ohúrili. Teraz je rad na samotnej spoločnosti OnePlus a my môžeme len dúfať, že si práve z tohto úžasného konceptu zoberú čo najviac.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.