Vlajková loď výrobcu OnePlus bola predstavená iba pred pár dňami a už sa začína dostávať do rúk prvých recenzentov. Jedným z nich je aj JerryRigEverything, ktorý na svojom YouTube kanáli pravidelne prináša testy odolnosti smartfónov.

Najnovšie sa u neho zastavila novinka z dielne mladého čínskeho výrobcu – OnePlus 5. Spoločnosť neodolala trendu kopírovania iPhonov a nová vlajková loď je tak iPhonu 7 Plus podobná ako vajce vajcu. Až doteraz bolo otázne, či je aj rovnako kvalitná. Najnovšie iPhony sa radia medzi tie smartfóny s kvalitnejšou konštrukciou a používatelia sa tak nemusia báť poškriabania displeja kľúčmi či ohnutia konštrukcie vo vrecku nohavíc. Ako si teda v testoch viedol najnovší OnePlus 5?

Nenechaj si ujsť
OnePlus 5 je tu! Dizajn z iPhone, jeden z najlepších fotoaparátov a čoraz vyššia cena

Ako tradične, Jerry začal so škriabaním displeja rôznymi úrovňami tvrdosti. Týmto testom prešiel smartfón výborne ako takmer každá tohtoročná vlajková loď. Šúchance od kľúčov na zadnej strane mu taktiež nerobia problém, keďže sa dajú jednoducho zotrieť prstami. Mierny šok prišiel až pri teste krátkeho pobytu plameňa na displeji. Čierne pixely sa totiž po čase obnovili, ale na displeji ostal zreteľne viditeľný biely fľak. Zrejme najzaujímavejšie je vždy ohýbanie smartfónov v záveroch Jarryho videí. OnePlus 5 v tomto smere nesklamal a konštrukcia je pomerne pevná. Výrazné uhnutie či nebodaj zlomenie v bežných podmienkach tým pádom absolútne nehrozí.

oneplus 5
zdroj fotografie: OnePlus

OnePlus 5 lacnejšie ako na oficiálnej stránke

OnePlus 5 už vstúpil do predaja a jeho cena začína na úrovni 499 €. Voči jeho predchodcovi je síce cena o niečo vyššia, ale voči iPhonu 7 Plus či iným vlajkovým lodiam stále o niekoľko stoviek eur nižšia. Presvedčil ťa tento test odolnosti o kúpe OnePlus 5?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP