Dlhé mesiace čakania sú teraz u konca, pretože spoločnosť OnePlus rozšírila svoje portfólio smartfónov o model OnePlus 5. 

Dizajn

Práve táto vlastnosť OnePlus 5 prekvapila mnohých fanúšikov najviac, nakoľko výrobca pri návrhu stavil na overený dizajn iPhonu 7 Plus, ktorý je však pre mnohých poriadne kontroverzný. Nápadov na dizajn zrejme nebolo príliš veľa a aj preto sa spoločnosť rozhodla inšpirovať u konkurencie.

zdroj fotografie: OnePlus

Celokovová konštrukcia s týmto elegantným spracovaním však tomuto zabijakovi vlajkových lodí sadne priam dokonale. Ako už iste tušíš, najväčšie zmeny sa odohrali práve pri zadnej časti, ktorá v ľavom hornom rohu hostí duálny fotoaparát. Dokonca aj rozloženie prvkov, ako je mikrofón či LED dióda ostalo takmer rovnaké ako pri iPhone. Antény sú teraz nenápadnejšie a tiahnu sa popri hornom a dolnom okraji.

zdroj fotografie: OnePlus

Úplným opakom je ale predná stena, ktorej podoba sa oproti predchodcovi zmenila len minimálne a zachovala si tak svoj pôvodný dizajnový jazyk. Obrazovka dostala tenšie rámiky, no pod ňou znova nájdeme podobne tvarované domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Bočnú stranu sprava obsadilo tlačidlo napájania, pričom na náprotivnej časti nájdeš ovládanie hlasitosti a špeciálne tlačidlo pre prepínanie režimov.

zdroj fotografie: OnePlus

Hardvér

Každý zabijak vlajkových lodí tohto výrobcu vždy dostal len tú najlepšiu výbavu, ktorá bola v danom období k dispozícii. OnePlus 5 taktiež naplní očakávania tých najnáročnejších, nakoľko vo svojich útrobách skrýva to najlepšie, čo momentálne trh ponúka. Nechýba tak najmä procesor Snapdragon 835 s taktom 2,45 GHz. Aby bol smartfón špičkou po stránke multitaskingu, tak s procesorom spolupracuje operačná pamäť RAM v dvoch verziách. Prvou a zároveň „slabšou“ je 6 GB RAM typu LPDDR4x, ktorá prichádza v kombinácii so 64 GB úložiskom UFS 2.1.

zdroj fotografie: OnePlus

Najvýkonnejší variant ponúka až 8 GB kapacitu, pričom pre súbory je v tomto prípade dostupných 128 GB vnútornej pamäte. Obsah je zobrazovaný na nádhernom 5,5″ displeji s FullHD rozlíšením a technológiou Optic AMOLED. Ešte lepší zážitok z jeho používania je dosiahnutý vďaka zahnutiu okrajov v 2.5D tvare. Rámiky po bočných stranách obrazovky sú teraz dokonca ešte tenšie. Dokonalé farebné podanie zobrazovacieho panela je dosiahnuté pridaním technológie DCI-P3, ktorá sa postará o čo najreálnejšie zobrazenie všetkých farieb. Domovské tlačidlo pod displejom v sebe znova skrýva zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

zdroj fotografie: OnePlus

Samozrejmosťou je tiež prítomnosť najnovšieho operačného systému Android 7.1.1 Nougat. Ten dopĺňa grafická nadstavba OxygenOS. Z konektivity sa ale nezabudlo ani na bezdrôtové pripojenie Wi-Fi v štandarde 802.11ac, nové Bluetooth 5.0 či NFC. Mnohí používatelia ocenia aj podporu pre DualSIM, ktorá zahŕňa dva sloty pre nanoSIM karty.

zdroj fotografie: OnePlus

Celé toto výkonné monštrum napája slušná 3300 mAh batéria. Nabiješ ju pomocou USB-C konektora s rýchlonabíjacou technológiou Dash Charge.

Fotoaparát

Oproti predchodcovi prináša OnePlus 5 na zadnej stene nie jeden, ale hneď dva objektívy Sony IMX 398 / 350. Hlavný z dvojice dostal 16 MPx rozlíšenie, clonu f/1.7 a disponuje tiež PDAF zaostrovaním či širokouhlou šošovkou. Pri fotografovaní mu vypomáha sekundárny fotoaparát s 20 MPx rozlíšením a clonou f/2.6, ktorý má za úlohu prepustiť na výsledné snímky viac svetla. Oba snímače pochádzajú z výrobnej linky japonského Sony.

zdroj fotografie: OnePlus

Svojou kvalitou patrí duálny fotoaparát OnePlus 5 medzi elitu, keďže pri jeho návrhu pridali svoju ruku k dielu aj testeri z DxOmark. Vo výsledku si môže používateľ užiť aj fotografovanie pomocou módu „Portrét“. Takto kvalitný duálny fotoaparát sa spoločnosti podarilo dosiahnuť najmä vďaka špičkovým softvérovým úpravám. Svojou kvalitou nezaostáva ani predný selfie fotoaparát, ktorý dostal až 16 MPx rozlíšenie.

Cena a dostupnosť

Tento čerstvý prírastok do rodiny zabijakov vlajkových lodí nesie oproti konkurenčným smartfónom slušnú cenovku, ktorá začína na 499 € za základný model so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom. Najvýkonnejšia verzia ťa vyjde na 559 €. Do predaja sa dlho očakávané OnePlus 5 dostane už 27. júna v dvoch lákavých farebných prevedeniach.

zdroj fotografie: OnePlus

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom