Pár mesiacov pred koncom minulého roka narobila ostatným výrobcom vrásky na čele spoločnosť OnePlus, ktorá predstavila vylepšený model 3T. Ten dostal do vienka vtedy najvýkonnejší hardvér, vďaka čomu disponoval aj ohromným výkonom. Čoskoro ho ale nahradí jeho nástupca, o ktorom sme už mali možnosť počuť. 

Všetky smartfóny z dielne OnePlus sa vo svojich časoch umiestnili v benchmarkových aplikáciách vždy na tých najvyšších priečkach. Výnimkou tak nebude ani ďalší zabijak vlajkových lodí – OnePlus 5. Výsledky z Antutu nám ale už teraz odhaľujú, aký výkon nástupca modelu 3T vlastne prinesie. Pripravovaná novinka dosiahla skvelých 176 000 bodov, čím hravo prekonalo aj nedávno odhalený Samsung Galaxy S8 či čínske Xiaomi Mi6.

OnePlus 5zdroj fotografie: Twitter/TechnoBuffalo/Benjamin Geskin

Okrem vysokého výkonu je ešte niekoľko týždňov pred predstavením odhalená aj hardvérová výbava. O nej sa doteraz iba špekulovalo. Práve Antutu však jasne prezrádza, že OnePlus 5 dostane 6 GB pamäť RAM a samozrejmosťou bude aj procesor Snapdragon 835. Čínska spoločnosť zrejme plánuje pokračovať v tradícii a aj nová 5-ka prinesie 5,5″ displej s FullHD rozlíšením.

zdroj fotografie: Antutu

Nenechaj si ujsť
OnePlus 5 oficiálne príde v lete. Jeden z e-shopov odhalil aj možnú reálnu cenu

V útrobách smartfónu budeme môcť nájsť aj 64 GB úložisko, no predpokladá sa, že spoločnosť ponúkne aj variant so 128 GB kapacitou. Nebude ale chýbať ani najnovší Android 7.1.1 Nougat. Doteraz sa predpokladalo, že OnePlus 5 dostane do vienka aj duálny fotoaparát, no najnovšie správy naznačujú pravý opak.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Milovníci selfie fotografií si zas iste zamilujú predný fotoaparát so 16 MPx rozlíšením. Zdrojom energie pre ďalšieho zabijaka vlajkových lodí bude batéria s kapacitou až 3600 mAh. Príchod nadupanej novinky z dielne OnePlus môžeme očakávať koncom júna alebo v priebehu júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú