Predstavenie tohtoročného zabijaka vlajkových lodí sa pomaly, ale isto blíži. Už nejaký čas sa povráva, že úspešný čínsky výrobca preskočí číslo 4 a prinesie rovno nové OnePlus 5.

Dôvodom je zrejme to, že štvorka je v Číne známa ako nešťastné číslo. Avšak vyzerá to aj tak, že spoločnosť chce byť s veľkosťami RAM pamätí vždy o krok vpred. Minulý rok vlajkové lode OnePlus 3/3T ponúkli medzi prvými až 6 GB kapacitu. Pokiaľ sa výrobca vyberie podobným smerom aj tento rok, OnePlus 5 by mohlo byť vybavené impozantnou 8 GB RAM pamäťou. Je to dvakrát viac ako štandardná tohtoročná kapacita a hlavne ju už používajú slušné stolné počítače či notebooky.

OnePlus 3T môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

OnePlus 5

Koncept OnePlus 5

zdroj fotografie: DBS Designing

V spojení s výkonným procesorom Snapdragon 835 by sa jednalo o jeden z najvýkonnejších Androidov v histórii. Podobne ako pri Xiaomi Mi MIX a Samsungu Galaxy S8, aj od OnePlus 5 sa čakáva výrazná redukcia rámikov okolo displeja. Keď už sme pri displeji, tak spomenieme, že rozlíšenie by sa malo zvýšiť zo štandardného FullHD na QuadHD.

oneplus 5
zdroj fotografie: Concept-Phones

nenechaj si ujsť
Ako sme sa dopracovali k smartfónom s 8 GB RAM pamäťou?

Neprekvapila by nás ani prítomnosť duálneho fotoaparátu. Zabijak vlajkových lodí pre rok 2017 bude predstavený niekedy v druhej polovici roka a pokiaľ výrobca neporuší svoju solídnu cenovú politiku, nebude stáť viac ako 500 €. Na tieto informácie sa síce zatiaľ nemôžeme spoliehať, no zároveň vyzerajú celkom reálne. Už začiatkom roka uzrel svetlo sveta prvý smartfón s 8 GB RAM, a to Asus Zenfone AR. Je teda možné, že OnePlus 5 ho bude nasledovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP