Počas minulého roka sme sa dočkali viacerých zaujímavých smartfónov. Bez pochýb k nim patrí aj vtedajší zabijak vlajkových lodí, OnePlus 5, ktorý sa po dlhom čase dostal aj do skladov v Európe. 

Verzia s 8 GB RAM v Európe menej ešte nestála

Aj keď na oficiálnej stránke sa OnePlus 5 zohnať už nedá, stále sa nájdu nejaké nové kusy tohto smartfónu. Najnovšie ho naskladnil známy e-shop Gearbest, a to dokonca priamo v jednom zo svojich európskych skladov. Nič nenechal na náhodu a hneď spustil aj bleskový výpredaj, ktorý zrazil cenu na parádnych 462 €. Keď si zoberieme do úvahy, že oficiálna cena tejto verzie bola 559 €, ušetríme naozaj dosť.

Kúpiť OnePlus 5 s 8 GB RAM za najnižších 462 € z EU skladu
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

S kúpou by si však dlho váhať nemal, keďže táto akcia potrvá posledné 3 hodiny. Keďže ide o doručenie z európskeho skladu, žiadnych ďalších poplatkov navyše sa obávať nemusíš. Zaplatíš len za poštovné, ktoré vychádza 8 €, no smartfón ti bude doručený za 3 – 7 dní od odoslania.

Vysoký výkon, kvalitné fotoaparáty a krásny dizajn

Za túto nekompromisnú cenu navyše nezískaš základný model, ale ten vybavenejší. V jeho hliníkovom tele tlčie 8-jadrový procesor Snapdragon 835, ktorý dopĺňa grafická jednotka Adreno 540. Po stránke operačnej pamäte RAM sa táto verzia môže pokojne rovnať priemernému notebooku, nakoľko jej ponúka až 6 GB / 8 GB. Najlepší hardvér v spojení s famóznou optimalizáciou systému OnePlus 5-ke zabezpečil titul najrýchlejšieho smartfónu na svete. Rýchlosťou totižto prekonal aj vtedajšieho kráľa iPhone 7 Plus. K tomu všetkému je samozrejmosťou aj 64 GB / 128 GB interné úložisko, DualSIM funkcionalita či 3300 mAh batéria s podporou technológie Dash Charge. Ďalej táto verzia, samozrejme, podporuje aj všetky u nás využívané LTE pásma.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | OnePlus 5 by si mal zvážiť pred kúpou akéhokoľvek iného Androidu

Už spomínané hliníkové telo na prednej strane strieda tvrdené sklo, ktoré slúži na ochranu 5,5-palcového Optic Amoled displeja (obdoba Super AMOLED) s FullHD rozlíšením. Nad týmto zobrazovacím panelom si hovie 16 MPx selfie snímač s clonou f/2.0 a EIS. Zadná strana disponuje hneď ďalšími dvoma snímačmi, pričom jeden ponúka 20 MPx rozlíšenie a chváli sa aj 1,6-násobným optickým zoomom, zatiaľ čo druhý slúži na vytváranie najviac 16 MPx fotografií. Čerešničkou na torte je najnovší Android s podarenou nadstavbou Oxygen OS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom