Včerajší deň bol pre spoločnosť OnePlus výnimočný. Svoju ponuku smartfónov obohatila o nový model OnePlus 5. Ani tento zabijak vlajkových lodí sa ale nevyhol škandálu, ktorý zasiahol už jeho predchodcov.

Za najnovším odhalením podvádzania v benchmarkoch stoja vývojári zo známeho fóra XDA Developers, ktorí potvrdili, že OnePlus so svojim najnovším modelom znova zavádza zákazníkov pri testovaní v benchmarkových aplikáciách. Jedná sa o staré praktiky, kedy je výkon procesora zvýšený počas testu na maximum. Tým však v bežnom používaní nedokáže smartfón poskytnúť rovnakú úroveň výkonu. Celý trik je v ovládaní 4 z 8 jadier Snapdragonu 835. Ich frekvencia je počas testu konštante udržiavaná na úrovni 1,9 GHz, takže OnePlus 5 vtedy dokáže zo seba vydať maximum.

zdroj fotografie: OnePlus

Nenechaj si ujsť
OnePlus 5 je tu! Dizajn z iPhone, jeden z najlepších fotoaparátov a čoraz vyššia cena

Pokiaľ však nie je spustená podobná testovacia aplikácia, tak je tento „mechanizmus“ vypnutý. Tieto 4 jadrá potom dosahujú frekvenciu 1,9 GHz iba počas 24,4 % času z celkového používania. Pri aktivácii klamlivej funkcie je maximálna frekvencia udržiavaná takmer neustále, čo je v konečnom dôsledku poriadny rozdiel vo výkone. Spoločnosť na situáciu reagovala tak, že toto opatrenie bolo podľa nej nevyhnutné, aby sa ukázal plný potenciál. Bohužiaľ tak zabudla používateľov informovať o tom, aký výkon dosahuje novinka pri bežnom používaní.

zdroj fotografie: OnePlus

Pre napravenie povesti po minuloročnom fiasku v testovacích aplikáciách, zrušení podpory pre OnePlus 2 a prevzatí dizajnu z iPhonu pre OnePlus 5 mohla spoločnosť urobiť krok správnym smerom a vynechať tieto podvodné praktiky. Aj napriek tomu je však OnePlus 5 jeden z aktuálne najvýkonnejších smartfónov, ktorému len ťažko môže niekto konkurovať. OnePlus však nie je jediným, kto si trúfol prekabátiť benchmarkové aplikácie. Už v minulosti podobná situácia zasiahla Samsung či HTC. Vysoké čísla v testovaní však nedokazujú, aké spoľahlivé a výkonné sú smartfóny pri každodennom používaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú