Zdĺhavé čakanie na oficiálne informácie sa skončilo! Spoločnosť OnePlus potvrdila najdôležitejšie informácie o svojej prichádzajúcej vlajkovej lodi.

Posledné dni boli nesmierne napínavé, pretože sa objavili zaujímavé informácie o výbave i dizajne OnePlus 5-ky. Avšak teraz si už môžeme definitívne vydýchnuť, keďže samotný výrobca špekulácie potvrdil. Začneme teda oficiálnym dátumom predstavenia, ktoré je naplánované na 20. júna. V teaseri OnePlus čiastočne poodhalil aj dizajn novinky. Pre niekoho potešenie, pre niekoho zas zlý sen. Áno, dizajn smartfónu bude naozaj inšpirovaný nedávno predstaveným Oppom R11 a bude teda pripomínať iPhone 7 Plus. Spomínaný iPhone pripomína dizajn najmä kvôli duálnemu fotoaparátu, ktorý použije čínsky výrobca OnePlus premiérovo.


Nenechaj si ujsť
OnePlus sa spája s tými najlepšími z oboru. Fotoaparát OnePlus 5 vyrobí s testermi z DxOmark

Medzitým sa OnePlus 5 ukázal aj v databáze benchmarkovej aplikácie Geekbench. Poznáme tak nielen veľkorysý výkon, ale čiastočne aj výbavu. Procesor Snapdragon 835 je už samozrejmosť, ale očakávaná pamäť RAM bude veľkou raritou. OnePlus je v tomto smere vždy popredu a jeho vlajkové lode tak ponúkajú o niekoľko gigabajtov pamäte viac ako dvakrát drahšia konkurencia. Tento rok to bude impozantných 8 GB! Nielenže to potvrdil e-shop Amazon, ktorý ho bude exkluzívne predávať, ale po novom aj benchmark Geekbench.


zdroj fotografie: Screenshot/Geekbench

Aké skóre teda OnePlus 5 v testoch dosiahol? Podarilo sa mu predbehnúť aj nadupané HTC 11, a to až 1917 bodmi v teste jedného jadra a 6562 bodmi v teste viacerých jadier. OnePlus 5 má prísť aj s klasickým 5,5-palcovým displejom FullHD displejom, pričom zobrazovací panel bude zrejme technológie OpticAMOLED od OnePlus. Dizajn aj výbava teda vyzerá fajn. Koľko si ale za takéto monštrum zaplatíme? To zatiaľ OnePlus oficiálne nepotvrdil, ale objavili sa aspoň predbežné ceny. Máme pre teba jednu dobrú a jednu zlú správu.


zdroj fotografie: TrueTech

Tou zlou je, že zlaté časy prvého OnePlus One, za ktorý si výrobca pýtal iba 269 €, sú navždy preč. Na druhej strane si však môžeš trochu vydýchnuť, pretože staršie špekulácie o cene vyššej ako 500 € tiež neboli s kostolným poriadkom. Prezrádzajú to nové ceny, ktoré sú v indickej mene. Za OnePlus 5 so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom pravdepodobne „vysolíme“ 32 999 indických rupií, čo je v prepočte 459 €. Za lepší model s dychberúcou 8 GB RAMkou a 128 GB úložiskom si zas má výrobca vypýtať 37 999 indických rupií, čo vychádza na približne 529 €. Pre nás Európanov bude cena zrejme ešte o niečo vyššia. Voči predošlej generácii sú teda tieto ceny značne vyššie, avšak v porovnaní s konkurenčnými high-endmi sú stále hlboko pod priemerom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú