Kým mnoho výrobcov svoje vlajkové lode pre tento rok už odhalilo, stále sa nájdu aj takí, ktorí vylepšujú posledné detaily a pomaly sa pripravujú na predstavenie. Medzi nimi je aj mladá čínska spoločnosť OnePlus, ktorej OnePlus 5 je naozaj očakávaný.

Väčšina nadšencov čínskych smartfónov ostalo po predstavení Xiaomi Mi6 sklamaných, keďže Xiaomi nenaplnilo vysoké očakávanie. Mnohí tak veria spoločnosti OnePlus a od ich prichádzajúceho zabijaka vlajkových lodí očakávajú pomerne veľa. Podľa najnovšie uniknutých špecifikácií by sme sa mohli naozaj dočkať poriadneho stroja. Predstavenie OnePlus 5 by sa malo konať koncom júna, no presný dátum zatiaľ známy nie je.

OnePlus 5zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Podľa zdroja sa bude nová vlajková loď dizajnovo podobať na svojho predchodcu, čo nám už naznačili aj predošlé úniky fotografií. OnePlus tak zatiaľ nestaví na displej takmer bez rámikov, ako to už spravilo Xiaomi či Samsung. Pokiaľ hovoríme o displeji, jeho veľkosť by mala ostať na 5,5-palcoch a OnePlus opäť siahne po Optic AMOLED paneli. Výrobca by nemal meniť ani rozlíšenie a OnePlus 5 tak príde s dostatočným FullHD.

Vo výbave nového zabijaka vlajkových lodí nemá chýbať doposiaľ najvýkonnejší mobilný procesor na trhu, Snapdragon 835. S ním bude spolupracovať 6 GB RAM pamäť a pre používateľské dáta bude k dispozícii 128 GB úložisko. Zdroj však hovorí aj o výkonnejšej verzii OnePlus 5, ktorá by mohla priniesť masívnych 8 GB RAM a tiež až 256 GB vnútornú pamäť. Veľké zmeny majú nastať aj na zadnej strane. Už dávnejšie sme počuli o použití duálneho fotoaparátu v novinke od OnePlus a najnovšie správy to len potvrdzujú. Jednať sa má o dvojicu 12 MPx snímačov vo vertikálnom umiestnení.

Nenechaj si ujsť
Niekoľko dní som testoval iPhone medzi Androidmi, ktorý nestojí veľa. Je perfektný!

OnePlus 5zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Perfektnou správou je, že narastie nielen výkon, ale aj kapacita batérie. Z pôvodných 3000 mAh v OnePlus 3 sa výrobca pri „päťke“ posunie na slušných 3600 mAh. Spoločnosť zapracovala aj na vlastnej rýchlonabíjacej technológii Dash Charge, ktorá má byť pri OnePlus 5 až o 25 % efektívnejšia. V súčasnosti je horúcou témou aj odstraňovanie 3,5 mm audio jacku a dúfame, že OnePlus sa na túto nie veľmi šťastnú koľaj nepridá. Tiež je takmer isté, že OnePlus 5 bue bežať na vlastnej nadstavbe Androidu, OxygenOS. Informácie o cene zatiaľ dostupné nie sú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú