banner-redmi-4aZobrazovacie LCD panely pomaly nahrádzajú nové OLED jednotky, a to nie len vo svete smartfónov. Záujem o nové displeje sa čoraz viac zvyšuje a do roku 2020 majú mať nové displeje až 68 % podielu na svetovom trhu.

Nové OLED displeje už v tomto roku výrobcovia dodali v počte viac ako 260 miliónov kusov, čím postupne začínajú nahrádzať klasické LCD panely, ktoré boli najpoužívanejšími zobrazovacími jednotkami dlhé roky. Podľa asociácie PIDA (Photonics Industry Technology Development Association) celková hodnota dodaných OLED panelov presiahla výšku 11 miliárd eur, čo sa v nasledujúcich rokoch dokonca ešte zvýši. Očakáva sa, že už v nasledujúcom roku bude dodaných viac ako 370 miliónov nových panelov v hodnote cez 15 miliárd eur.

lg-flexible-display
zdroj fotografie: Extremetech 

TIP: Budúce iPhony budú používať OLED displeje od čínskych dodávateľov

Najväčší „boom“ by mal prísť o štyri roky, nakoľko sa predpokladá, že v roku 2020 sa vyrobí až 1,2 miliardy kusov OLED displejov, ktorých hodnota prekročí sumu 60 miliárd eur. PIDA tiež upozornila na fakt, že tri najväčšie technológie OLED panelov, ako Micro LED diódy, kvantové LED diódy a tlačené displeje používajú poprední dodávatelia už dnes. Všetky z týchto troch technológií si pomaly začínajú hľadať svoju cestu k zariadeniam a už čoskoro by nám tak napríklad LG mohlo priniesť plne ohybný displej. Apple zas vo svojich iPhonoch môže využívať Micro LED diódy, no nechajme sa prekvapiť, čo nám budúcnosť prinesie.

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP