banner-iphone-7
S vývojom mobilných technológií prechádzajú vývojom aj samotné displeje pre mobilné zariadenia, ktoré sú veľmi dôležitým ovládacím prvkom každého smartfónu. Tento rok sme boli svedkami rozšírenia sa zahnutých displejov, ku ktorým sa budúci rok pridajú aj bezrámikové displeje.

Mnoho výrobcov smartfónov postupne prechádza z populárnych zobrazovacích LCD panelov ku konkurenčným OLED displejom. OLED panely prinášajú oproti LCD-čku niekoľko výhod, ako napríklad možnosť zahnutia. Klasické LCD panely má v budúcich smartfónoch vymeniť aj americký Apple, ktorý v iPhonoch taktiež začne používať zobrazovanie pomocou OLED technológie.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-8-concept-1

Koncept iPhone 8

zdroj fotografie: Appadvice

Prvým s použitým OLED displejom by mohol byť práve budúcoročný iPhone 8, o ktorom sa už čo to popísalo. Ako pri väčšine súčiastok, aj nové displeje by mal podľa prvých dohadov pre Apple dodávať juhokórejský Samsung. Avšak, podľa nových informácií výrobná kapacita Samsungu nepostačuje ani na pokrytie dopytu po vlastných smartfónoch, takže výroba pre externé spoločnosti nepripadá do úvahy.

samsung-oled-flexible

Ohybný Samsung OLED displej

V najnovšej správe od spoločnosti IHS Markit sa spomína aj začiatok testovania čínskych OLED displejov domácimi výrobcami smartfónov, pričom najväčší dopyt po týchto paneloch majú spoločnosti Oppo a Vivo. Použitie OLED displejov sme už mohli vidieť aj u spoločnosti Xiaomi, pričom práve model Redmi Pro disponuje panelom z domácej, čínskej výroby. Práve čínski výrobcovia by mohli zaplátať dieru na trhu s OLED panelmi a vstúpiť do dodávateľského reťazca amerického Apple. Samozrejme, Apple si dá pri výbere toho správneho dodávateľa určite záležať a ak sa čínske OLEDy kvalitatívne vyrovnajú tým od Samsungu, iPhone 8 bude zrejme integrovať displej s čínskym názvom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom