Displeje sú v moderných smartfónoch jednou z kľúčových vlastností, ktoré rozhodujú o celej atraktívnosti zariadenia. Zároveň ide aj o dôležitý dizajnový prvok a výrobcovia dnes vymýšľajú rôzne nové tvary a krivky, aby tak čo najviac zaujali. Jedným z veľkých producentov displejov je čínska spoločnosť BOE, ktorá teraz predviedla niekoľko pokročilých technológií v oblasti flexibilných AMOLED obrazoviek. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

OLED displeje v súčasnosti vládnu smartfónovým svetom a už niekoľko rokov sa v ich súvislosti spomínajú aj zahnuté obrazovky. Tie sa pokúšali do svojich zariadení implementovať rôzne značky, no v súčasnosti ich však pravidelne vidíme len u Samsungu. Inovátorom v tejto oblasti je však aj spoločnosť BOE, ktorá predviedla na konferencii v Číne už šiestu generáciu flexibilných AMOLED panelov.

Chce byť najväčší na svete

Výrobná linka, kde BOE tieto obrazovky produkuje, je druhá najväčšia na svete. Avšak čínska spoločnosť si trúfa dostať sa na čelo tohto rebríčka a záujem o jej displeje by mohli hlásiť Huawei, Xiaomi, Oppo či Vivo. To sú všetko spoločnosti, ktoré predávajú milióny smartfónov ročne.

Moderný pomer aj dizajn z iPhone X

Výrobca BOE na výstave predstavil aj aktuálne extrémne populárne displeje s pomerom strán 18:9 či ultratenké flexibilné panely. V minulosti boli silnou stránkou spoločnosti LCD obrazovky, kde vynikala technológiou, ktorá ponúkala vysoké rozlíšenie, úzke rámiky a vysoký kontrast.

flexibilné OLED obrazovky

Avšak už aj Apple pri iPhone X tento rok jednoznačne potvrdil, že OLED obrazovky sú momentálne jasným lídrom. BOE si tak nenechal ujsť príležitosť ukázať svoje schopnosti a na ceremónii predstavil displej, ktorý náramne pripomína práve ten z najnovšieho iPhonu. Čínsky výrobca tak má veľké plány a uvidíme, ako sa mu ich podarí naplniť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]