Tesla neustále pracuje na vývoji plne autonómneho autopilota, pričom malá skupina používateľov si môže priebežné aktualizácie vyskúšať aj vo svojom vozidle. Ako informuje Teslarati, najnovšie dokonca Model 3 absolvoval viac ako 600 kilometrovú trasu bez akéhokoľvek zásahu človeka.

Technológia autonómneho riadenia sa v posledných rokoch neustále posúva dopredu a niet divu, že o jej najväčší rozmach sa stará práve Tesla. Napriek tomu, že žiadny výrobca nedisponuje systémom plne autonómneho riadenia, Muskova automobilka je vo vývoji najďalej. Viac o najnovšej aktualizácii funkcie FSD (Full Self-Driving), ktorá momentálne dosahuje tretiu úroveň autonómnosti, si môžeš prečítať v tomto článku.

Nadšenci z Youtube kanálu Whole Mars Catalog, ktorí FSD, teda plne autonómny autopilot testujú pravidelne, zverejnili časozberné video cesty Modelu 3 Performance zo San Francisca do Los Angeles. Počas viac ako 600 kilometrovej cesty boli potrebné dve zastávky na dobitie batérií, informuje Whole Mars na svojom webe.

Jedna cesta bez problémov, cesta späť len s jedným zásahom

Systém, ktorý niektoré situácie zvláda lepšie ako človek, o čom sme informovali v tomto článku, prešiel celú trasu zo San Francisca do Los Angeles bez jediného zásahu vodiča. Cestu späť zvládol znovu takmer bezchybne, šofér zasiahol do riadenia iba jedenkrát, keď sa vyhol neporiadku na vozovke. Okrem tohto jediného zásahu prešla Tesla viac ako 1000 km bez zásahu človeka.

Samozrejme, beta verzia plne autonómneho riadenia stále nie je úplne dokonalá. Počas cesty sa vyskytli rôzne udalosti, ktoré by šofér riešil úplne inak, ako príklad spomenul bezdôvodné zmenenie jazdného pruhu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom