banner-zuk-z2-pro-2Už dlhšiu dobu sa pošuškáva o pripravovanom zariadení spoločnosti ZUK, o ZUK Edge. Tento prístroj by mal byť plnohodnotným súperom pre Xiaomi Mi MIX, ktorý prekvapil nejedného konkurenčného výrobcu. Hoci novinka nakoniec neponúkne tie najtenšie rámiky, aké sme kedy pri smartfónoch videli, no aj tak má stále rozhodne čo ponúknuť.

Nie je žiadnym veľkým tajomstvom, že táto ambiciózna čínska spoločnosť patrí pod giganta Lenovo. Viceprezident tejto materskej spoločnosti sa angažuje aj do vecí, ktoré sa týkajú práve menej skúseného výrobcu a svojimi skúsenosťami sa ho snaží posunúť vpred. Vďaka tejto pomoci sme sa dnes dočkali oficiálneho dátumu predstavenia, ktorý sa zároveň zhoduje aj s dátumom začiatku predaja. Horúca novinka sa nám v celej svojej kráse odhalí už zajtra, čiže v stredu, 7. decembra. Potvrdzuje to dvojica nových teaserov, ktoré okrem tohto dátumu prinášajú aj jedno nie veľmi potešujúce prekvapenie.

TIP: ZUK Edge sa predvádza na ďalších fotografiách. Poznáme aj predpokladané špecifikácie a cenu

Na zmienených teaseroch má totižto ZUK Edge omnoho väčšie rámiky ako tomu bolo na fotografiách z nedávnej doby. Nie je celkom jasné, čo týmto mladá spoločnosť sleduje, no zostáva nám len dúfať, že sa dočkáme tej optimistickejšej, a teda menšej verzie. Aby toho nebolo málo, prekvapivé je aj to, že novinka nebude predstavená na žiadnej plnohodnotnej akcii, ktorú by organizovala samotná spoločnosť.

zuk-edge112

Informácie o tomto očakávanom prístroji tak získame len vďaka začiatku jeho predaja v jednom z čínskych e-shopov. Hovorí sa o 5,5-palcovom FullHD displeji, procesore Snapdragon 821, 6 GB RAM pamäti so 64 GB interným úložiskom a Androide 7.0 Nougat. Fotoaparát na zadnej strane ponúkne 13 MPx rozlíšenie, pričom celý smartfón bude poháňaný 3000 mAh batériou.

Kúpiť ZUK Z2 Pro z EU skladu za 372 €
Zľavový kupón CICWEBFE

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP