Po novinkách od Samsungu, Sony a ďalších známych výrobcoch je na rade s predstavením nových smartfónov aj čínske Xiaomi. Z jeho dielne však nevzíde len nový Mi MIX 2, ale aj nástupca minuloročnej Mi Note 2-ky. Mi Note 3 bude mať korene vo výbave a dizajne modelu Mi6, od ktorého sa odlíši svojou veľkosťou. 

Príchod bezrámikového Xiaomi Mi MIX 2 je jednou z najväčších udalostí tejto jesene a vlastne aj tohto roka. Špekulácie sa však šírili aj ohľadne predstavenia Mi Note 3, o ktorom sa toho do éteru príliš veľa nedostalo. Teraz je ale všetko oficiálne potvrdené samotným prezidentom Xiaomi – Lin Binom. Ten na sociálnej sieti Weibo prezradil, že tretí zástupca Mi Note línie bude debutovať počas predstavenia modelu Mi MIX 2 už 11. septembra.

Xiaomi Mi Note 3 = väčšia Mi 6-ka

Veľmi diskutovanou však bola podoba tejto novinky, o ktorej už ale viac prezrádza zverejnený plagát. Na ňom je znova promotér Wu Yifan, ktorý mal tú česť prezentovať aj nedávno predstavené Xiaomi Mi5X. Na prvý pohľad sa môže zdať, že smartfón v jeho rukách je vlajková loď Mi 6, no opak je pravdou. Podľa najnovších správ priamo od zdroja má ísť o očakávaný model Mi Note 3, ktorý bude takmer identickým dvojčaťom jarnej vlajkovej lodi. Rozdiel medzi touto dvojicou zrejme bude iba v rozmeroch konštrukcií a uhlopriečkach obrazoviek.

Zatiaľ čo Mi 6-ka hostí 5,15″ displej, tak Mi Note 3 prinesie zobrazovací panel s veľkosťou 5,46″ podobne ako jeho predchodca. Taktiež môžeme od tejto novinky čakať zahnuté okraje prémiovej, sklenenej konštrukcie a obrazovky. Tu však zrejme rozdiely medzi týmito smartfónmi končia, pretože hardvérová výbava má byť v podstate takmer rovnaká ako u aktuálnej vlajkovej lode. Zmeny vo výbave majú byť len minimálne, a teda sa môžeme tešiť napríklad aj na výkonný procesor Snapdragon 835, 6 GB RAM, 64 GB úložisko či 16 MPx fotoaparát.

Nenechaj si ujsť
Horúce novinky o Xiaomi Mi MIX 2: Potvrdený procesor, nové fotografie a odhadované ceny, ktoré môžu prekvapiť

Rozhodnutie Xiaomi priviesť na svet väčšieho brata Mi 6-ky nemusí byť po chuti každému. Mnohí zákazníci sa preto môžu skôr rozhodnúť pre kúpu bezrámikového Mi MIX 2. Pomer jeho displeja ku konštrukcii by mal presiahnuť 93 % a v útrobách nájdeme rovnako tie najvýkonnejšie špecifikácie.

Je teda otázne, či si Xiaomi Mi Note 3 dokáže získať dostatok pozornosti, ak bude viac-menej na vlas rovnaké ako jeho menšie dvojča. Pre ktorý z týchto smartfónov by si sa rozhodol ty? Dal by si prednosť väčšej Mi 6-ke alebo by si stavil na bezrámikový dizajn Mi MIX 2?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom