Xiaomi Mi MIX 2 je jeden z najočakávanejších smartfónov aktuálneho obdobia. Čínsky technologický gigant sa na jeho predstavenie už pilne pripravuje, no popritom chce nalákať ľudí na niektoré hlavné funkcie, ktoré bude najpokročilejší smartfón z jeho dielne obsahovať.

Do veľkolepého predstavenia očakávaného bezrámikového Xiaomi Mi MIX 2 zostáva už len presne jeden týždeň. Ako to však v smartfónovom svete býva, čoraz bližšie sme k predstaveniu novinky, tým viac informácií sa o nej dozvedáme. Jedným a v súčasnosti aj jediným dôveryhodným zdrojom informácií o Mi MIX 2 je priamo výrobca. Ten sa snaží ešte viac „vyhajpovať“ fanúšikov pravidelným zverejňovaním rôznych pútačov. Čínsky internet je doslova zasypaný obrázkami, ktoré zobrazujú jednoduchý obrys smartfónu so snahou o znázornenie bezrámikového displeja. Samozrejme, všetko je v „ľubozvučnej“ čínštine.

Doposiaľ najvýkonnejší mobilný procesor

Najnovší pútač však nezverejnilo priamo Xiaomi, ale spoločnosť Qualcomm, ktorá bude pre Mi MIX 2 dodávať procesory. Najpokrokovejší Xiaomi smartfón bude poháňať už populárny Snapdragon 835 procesor, ktorý smartfónu dodá poriadnu dávku výkonu. Len pre pripomenutie, na vysokom výkone procesoru sa podieľa osem jadier taktovaných na 2,45 GHz, ktoré boli vyrobené moderným 10 nm výrobným procesom. Vďaka tomu je procesor priateľský k batérii, keďže okrem výkonu narástla aj energetická efektivita.

Xiaomi Mi MIX 2

zdroj fotografie: Weibo

Čo sa ďalšej hardvérovej výbavy týka, predošlé informácie hovoria o 6,2-palcovom AMOLED displeji s rozlíšením 2960 x 1440 pixelov a pomerom strán 18:9, 6 / 8 GB RAM pamäti, 128 / 256 GB vnútornej pamäti, 4400 mAh batérii, 20 MPx zadnom fotoaparáte aj najnovšom Androide 8.0 Oreo, na ktorom bude postavená nová nadstavba MIUI 9.

Prémiové balenie a cenovka, ktorá môže prekvapiť

Okrem oficiálneho potvrdenia použitého procesora bola potvrdená aj ďalšia informácia. Priamo CEO Xiaomi, Lei Jun, na svojom Weibo profile zverejnil fotografie oficiálneho balenia, v ktorom bude Xiaomi Mi MIX 2 odosielaný k majiteľom. Keďže ide o prémiový smartfón, nesmie chýbať ani prémiové balenie. Rovnako ako v prípade predošlej generácie smartfónu, aj tentokrát pôjde o čierne balenie v matnom prevedení so zlatými prvkami, ktoré navodia punc luxusu.

Xiaomi Mi MIX 2

zdroj fotografie: Weibo

Kúpiť Xiaomi Mi MIX 256 GB za doteraz najnižších 400 €
Zľavový kupón MIXJJ

Azda najočakávanejšou informáciou po špecifikáciách je cena. Aj tá sa teraz stala obeťou špekulácií, pričom čínske zdroje hovoria o cene 3999 juanov, čo je v prepočte približne 515 €. Cenovka sa vzťahuje na verziu so 6 GB RAM a 128 GB pamäťou. Najvyššia verzia s až 8 GB RAM a 256 GB úložiskom má domácich Číňanov vyjsť na 4999 juanov, čo je na naše 645 €. Pôjde tak o historicky najdrahší smartfón od Xiaomi, no obrovské inovácie niečo stoja. Treba však brať do úvahy, že informácie o cenách a takisto hardvérovej výbave (okrem procesora) sú stále v štádiu dohadov, takže na predstavení môže byť ešte všetko inak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom