Tri zo starších a legendárnych hier zo série Grand Theft Auto pravdepodobne dostanú nové remaky. Informáciu priniesol známy insider Mach1bud na portáli GTA Forums. Zmienenými titulmi by mali byť diely San Andreas, Vice City a GTA 3. Postavené by mali byť na RAGE engine, ktorý štúdio Rockstar Games už použilo v hrách GTA 5 a GTA Online.

Podľa zatiaľ dostupných informácií bude GTA trilógia vyzerať lepšie než samotné GTA 5, ale naopak o niečo horšie než Red Dead Redemption 2, aktuálne posledná hra od vývojárov z Rockstar.

Špekulácie postavené na reálnych základoch

Mach1bud nadväzuje na predošlé zvesti kolujúce po internete, ktoré ale zatiaľ neboli potvrdené vierohodným zdrojom. Leaker je rešpektovaným členom komunity na portáli GTA Forums, takže jeho vyjadrenia majú svoju hodnotu, no zároveň sám dodal, že aktuálne ešte nič nie je isté.

Herný portál Early Games o trojici remakov naopak hovorí ako o hotovej veci, nakoľko Rockstar prekopáva svoju stratégiu vydávania hier a okrem nových hier sa plánuje púšťať aj do prerábok svojich úspešných klasík.

YouTube

S určitosťou k nám už čoskoro dorazí remaster GTA V, upravený pre novú generáciu herných konzol, čoraz hlasnejšie sa tiež hovorí o prepracovaní westernovej klasiky Red Dead Redemption, ktorá sa už dokonca stihla objaviť aj v ponuke Amazonu, odkiaľ však bola okamžite po úniku stiahnutá.

Samotný Rockstar Games sa v minulosti k žiadnym špekuláciám špecificky nevyjadril a predpokladá sa, že ticho zostane aj v tomto prípade. San Andreas, Vice City aj GTA 3 sú medzi hráčskou komunitou dodnes mimoriadne obľúbenými titulmi, preto by ich potenciálne remaky pre next-gen konzoly dávalo zmysel.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú