banner-note-7
Rozbitý displej je nočná mora každého používateľa smartfónu, ktorá môže priniesť zdĺhavú a drahú opravu. Práve displeje sú najdrahší komponent na výmenu a to ešte nehovoriac o dnešných zahnutých displejoch, ktorých oprava je ešte drahšia a náročnejšia.

Web PhoneArena.com sa rozhodol opýtať najznámejších výrobcov na oficiálne ceny výmeny displejov u ich vlajkových lodí. Výrobcovia uviedli aj približný čas, ktorý výmena potrvá. Nižšie už nájdete tabuľku s konkrétnymi informáciami.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Smartfón Oficiálna cena za výmenu Približný čas
Samsung Galaxy Note 7 240 € 10 pracovných dní (2 dni odoslanie, 5-7 dní výmena, 2 dni odoslanie späť)
Samsung Galaxy S7 edge 240 € 10 pracovných dní (2 dni odoslanie, 5-7 dní výmena, 2 dni odoslanie späť)
Samsung Galaxy S7 145 € 10 pracovných dní (2 dni odoslanie, 5-7 dní výmena, 2 dni odoslanie späť)
LG G5 60-90 € 5-7 pracovných dní bez prepravy
HTC 10 do 125 € 7-10 pracovných dní vrátane prepravy

TIP: Ak rozbijete displej na Samsungu Galaxy Note 7, kúpte si rovno Xiaomi Mi5

Najdrahšie vás vyjde výmena displeja na phablete Samsung Galaxy Note 7 a na smartfóne Galaxy S7 Edge. Pri týchto dvoch zariadeniach stojí výmena rovnako, keďže majú podobné displeje. Konkrétne sa jedná o zahnuté Super AMOLED panely. Výmena takéhoto displeja vás vyjde približne na 240 €, čo je cena blížiaca sa k cene základnej verzie Xiaomi Mi5. Rozbitý displej na týchto smartfónoch bude teda pomerne nákladná položka.

samsung galaxy s7 edge cracked

Oveľa lepšie je na tom Galaxy S7, nakoľko nemá zahnutý displej. Najlacnejšiu výmenu si však pripísal LG G5 so sumou 60-90 €. Nakoniec tu máme aj HTC 10, ktorý cenou výmeny displeja nikoho neprekvapí, no ani nepoteší. Veríme, že mnohí z vás si svoj smartfón dostatočne chránia a výmenu displeja nebudete musieť riešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom