Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Skupina Warner Bros. Discovery, ktorá u nás prevádzkuje viac než desiatku televíznych staníc a tiež streamovaciu službu HBO Max, spustila nový televízny kanál Warner TV. Spustenie sa týka iba Českej republiky, kde bude nová stanica šírená zadarmo cez anténu. Zadarmo ju však naladia aj niektorí Slováci.

Warner TV je nová televízna stanica, ktorá od zajtra 3. apríla spúšťa vysielanie v Českej republike. Riaditeľ distribúcie obsahu spoločnosti Warner Bros. Discovery Václav Paleček pre média potvrdil, že kanál bude spustený iba v Česku. Na Slovensku skupina o pridelenie licencie nepožiadala a v blízkej budúcnosti sa to pravdepodobne nezmení.

Nová televízna stanica svoj obsah bude opierať o bohaté portfólio filmov a seriálov filmovej spoločnosti Warner Bros. Pictures, približne 40 % obsahovej ponuky budú tvoriť seriály. Zvyšok stanica vyplní filmovým, prípadne dokumentárnym obsahom.

Súčasťou vysielanie budú aj veľké filmové a seriálové hity. Diváci v ponuke nájdu filmy komiksového univerza DC ako Batman či Superman, kultové sci-fi 2001: Vesmírna odysea, oceňovanú drámu Zrodila sa hviezda, či seriály ako Westworld, Smallville či Gossip Girl.

TMDB

Naladia ho aj niektorí Slováci

Warner TV bude v Česku šírený bezplatne cez anténu, do ponuky ho však zaradia aj tamojší operátori. Na Slovensku novú stanicu nebude ponúkať žiaden prevádzkovateľ, niektorí Slováci sa k novej stanici môžu dostať cez anténu (DVB-T2) v rámci multiplexu 23. Nová stanica však bude cez anténu šírená iba v štandardnom rozlíšení (SD), vo vysokom rozlíšení a HD kvalite ju diváci nájdu len v platenej ponuke operátorov.

Česká republika je po iba druhou európskou krajinou, kde bude Warner TV šírený bezplatne cez anténu. Kanál je takto dostupný aj v Taliansku. Celkovo ho v krajinách EMEA (Európa, Blízky východ, Afrika) ponúka 13 krajín.

Skupina Warner Bros Discovery na Slovensku prevádzkuje množstvo vlastných kanálov. Patria medzi ne stanice HBO, Eurosport 1 a 2, Cinemax, Discovery Channel, ID HD, TLC, HGTV, Animal Planet, Travel Channel alebo Food Network.

Obsah športových staníc Eurosport bude čoskoro začlenený aj do novej služby Max, ktorá dorazí na Slovensko v máji tohto roka a nahradí existujúcu platformu HBO Max. Viac v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú